To była niespokojna noc w gdańskim Wrzeszczu. Z środy 24 na czwartek 25 czerwca spalił się pustostan zlokalizowany przy ulicy Dmowskiego.

Co się wydarzyło?

Strażacy dostali zgłoszenie około 2:30 rano o pożarze pustostanu, który mieści się za dyskontem Lidl na rogu alei Grunwaldzkiej i Żołnierzy Wyklętych.

Na miejsce przyjechało początkowo siedem zastępów straży pożarnej, ale ostatecznie musiano zwiększyć tą liczbę do dziewięciu.

„Przyjechaliśmy w momencie silnego rozwinięcia pożaru gdy ogień już obejmował dach” – powiedział mł. bryg. Jacek Jakóbczyk z KMP Straży Pożarnej w Gdańsku

Sama akcja trwała kilka godzin do samego rana, a łunę ognia i kłęby dymu można było zobaczyć w kilku sąsiednich dzielnicach Gdańska.

fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Policja bada sprawę

Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Sprawę i okoliczności zdarzenia bada obecnie gdańska policja.

Dla przypomnienia, to już kolejny pustostan, który spłonął w tym miesiącu w Gdańsku. Na początku czerwca strażacy gasili pożar w Kolonii Jordana.

Przypomnij sobie o: Rozpoczął się sezon kąpielowy. Jakie środki ostrożności obowiązują w Trójmieście

Jak informował portal Życie Gdańsk: Pomorskie: nieludzka biurokracja w akcji. Niepełnosprawny nie dostanie dofinansowania

Portal Życie pisał również o: Z gdańskiego lotniska będzie można polecieć już do kilkunastu miast w Europie. Wiadomo co znalazło się w ofercie