Przede wszystkim na plażach obowiązuje zasada dystansu społecznego. Na każdego powinny przypadać 4 m kw., a od innych osób odległość 2 metrów.

Korzystać można jedynie z własnego sprzętu turystycznego i przyborów toaletowych. Na plaży nie trzeba mieć maseczki, ale podczas kichania lub kaszlu należy zakrywać twarz.

Kąpieliska w Gdańsku

Od początku czerwca można już korzystać z kąpieliska przy molo w Brzeźnie. Reszta będzie uruchomiona w najbliższy piątek 26 czerwca oraz za tydzień w środę 1 lipca.

Wszystkie kąpieliska będą funkcjonować codziennie w godzinach 9.30-17.30. Nad bezpieczeństwem korzystających będzie czuwać prawie 70 ratowników.

fot. gdansk.pl

Kąpieliska w Sopocie

Kąpielisko miejskie przy wejściu numer 23 działa od 15 czerwca. Reszta będzie uruchomiona w tą sobotę 27 czerwca.

W Sopocie jest blisko 900 metrów strzeżonej plaży, na których pracować będzie 27 ratowników oraz dwie grupy interwencyjne.

Władze miasta apelują o stosowanie się do poleceń ratowników. W tym roku obowiązuje też zakaz slipowania skuterów wodnych z terenów plaży.

Kąpieliska w Gdyni

Kąpieliska zostaną otwarte w piątek 26 czerwca. Ratownicy, których na gdyńskich plażach będzie 35, zostaną wyposażeni w środki ochrony, np. maseczki, przyłbice i skafandry biologiczne.

„Nie będziemy liczyć plażowiczów. Wierzymy w zdrowy rozsądek i zachowanie bezpiecznego odstępu wśród użytkowników plaży” – mówi koordynator gdyńskich kąpielisk morskich.

Wszędzie będą też rozmieszczone dystrybutory z płynem do dezynfekcji.

Przypomnij sobie o: Pomorskie: stabilna sytuacja w województwie. Wszystkie dotychczasowe informacje odnośnie COVID-19

Jak informował portal Życie Gdańsk: Członkowie komisji wyborczych rezygnują. Czy pracownicy są dobrze zabezpieczeni przed koronawirusem

Portal Życie pisał również o: Zamieszanie z głosowanie korespondencyjnym. Jeden z pakietów dotarł pod nie ten adres