Wybory prezydenckie są coraz bliżej. W tym roku są one wyjątkowe ze względu na możliwość głosowania korespondencyjnego.

Nie wszystko jednak przebiega bezbłędnie. Zdarzają się przypadki, że Poczta Polska popełnia błędy w doręczaniu pakietów do głosowania.

Jeden z mieszkańców Trójmiasta otrzymał pakiet adresowy do kobiety z Sopotu. W innym przypadku z kolei, pakiet nie dotarł wcale pomimo zgłoszenia chęci glosowania korespondencyjnego.

„Staramy się dodzwonić do delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku od rana, ale bezskutecznie. Nie wiem co w tej sytuacji, czy żona może zagłosować w lokalu, choć chcieliśmy tego uniknąć? Czy jej pakiet gdzieś zaginął? Nie tak to powinno wyglądać” – można przeczytać list czytelnika portalu trójmiasto.pl

Na czym polega głosowanie korespondencyjne?

Głosować korespondencyjnie mogą wszyscy wyborcy, którzy wcześniej zgłosili taki zamiar.

fot. TVN

Osoby te w tym tygodniu otrzymają pakiet wyborczy, w którym jest: karta do głosowania, instrukcja, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu, koperta na kartę do głosowania oraz zwrotna, na której trzeba napisać adres i numer obwodowej komisji wyborczej.

Następnie kopertę można włożyć do tzw. czerwonej skrzynki Poczty Polskiej do piątku 26 czerwca. Koperty zwrotne od wyborców głosujących korespondencyjnie zostaną dostarczone przez pocztę i UM do komisji wyborczych.

Istnieje też opcja dostarczenia ich osobiście lub pośrednio przez upoważnione osoby w dniu wyborów do właściwej obwodowej komisji wyborczej.

Przypomnij sobie o: Pomorskie: stabilna sytuacja w województwie. Wszystkie dotychczasowe informacje odnośnie COVID-19

Jak informował portal Życie Gdańsk: Członkowie komisji wyborczych rezygnują. Czy pracownicy są dobrze zabezpieczeni przed koronawirusem

Portal Życie pisał również o: Wykryto koronawirusa na promie, który przypłynął do Gdańska. Jak wygląda sytuacja