Dolnośląskie Psary zaskoczyły nawet doświadczonych inspektorów sanitarnych. Po tym, jak we wsi spodziewano się odkrycia wielkiego ogniska koronawirusa po tym, jak okazał się, że na COVId-19 zachorował sprzedawca z wiejskiego sklepu ponad połowa wsi trafiła na kwarantannę. Inspektorów jak po nitce do kłębka udało się dojść, kto w ostatnim czasie robił zakupy w tym miejscu i kto miał bezpośredni kontakt z chorym sklepikarzem.

Do izolacji trafiła nie tylko jego rodzina, ale również wszyscy klienci sklepu. Wkrótce po wsi zaczął kursować wymazobus, by pobrać od znajdujących się na kwarantannie potencjalnie chorych mieszkańców Psar próbki wydzielić do przeprowadzenia testów. Co się okazało, gdy materiał trafił do laboratorium? To prawdziwy cud!

Niecodzienna sytuacja w niewielkich Psarach. Pacjentem zero okazał się sprzedawcy w sklepie, sanepid zdecydował się wysłać na kwarantannę połowę mieszkańców wsi, którzy mieli z nim kontakt. Wyniki testów na COVId-19? Totalne zaskoczenie!

Mieszkańcy Psar na Dolnym Śląsku mieli zarazić się koronawirusem od sprzedawcy wiejskiego sklepu. Po badaniach okazało się coś niesamowitego!

Wynikom testów na COVID-19 mieszkańców Psar nie mogli uwierzyć pracownicy sanepidu. Wiejski sklepikarz przechodził chorobę bezobjawowo, a przez to kontakt miały z nim całe rodziny. Okazało się, że to aż 130 osób! Dodatkowo, szczególnie zadbano o Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i OSP, które miały stanowić pomoc dla odizolowanych na dłużej. Jednak w sanepidzie odkryto prawdziwy cud! W pierwszych próbkach ani śladu koronawirusa!

- Pierwszą grupę mamy już przebadaną, na ponad 60 osób nie ma ani jednego zakażonego. Na ten moment nie mamy ani jednego zachorowania więcej, poza dwoma osobami, które przyjechały z wirusem. Sanepid powinien niedługo ściągnąć kwarantannę z tych, którzy uzyskali negatywne wyniki – powiedział WP Henryk Kuriata, p.o. wójta Psar.

Jak informował portal „Życie”: ŚLEDCZY SĄ O KROK OD WYJAŚNIENIA ZDARZEŃ WOKÓŁ DAWIDKA Ż. SĄ NAJNOWSZE INFORMACJE, CZY WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z 5-LETNIM CHŁOPCEM

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ SIECI HANDLOWEJ, KTÓRY POWODUJE WZBURZENIE U KLIENTÓW. NIEPRZESTRZEGANIE PEWNEGO PRZEPISU SPRAWI, ŻE NIE WEJDZIEMY DO SKLEPU W OGÓLE

Portal „Życie” pisał również: KIEPSKA PASSA TURYSTÓW NAD MORZEM. SŁUŻBY SANITARNE ODKRYŁY KOLEJNE OGNISKO ZAKAŻEŃ, WIRUSA ROZNIÓSŁ WŁAŚCICIEL OŚRODKA