Paweł Królikowski zmarł zupełnie nagle, nikt nie spodziewał się, że odejdzie tak młodo. Jego żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, przeżywa żałobę i próbuje ułożyć sobie życie, mając obok najbliższych. Aktorska para była niemal nierozłączna od 30 lat.

Paweł Królikowski ma za sobą wiele projektów, jest także twórcą Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej w Kudowie-Zdroju. To wydarzenie, duma aktora, ostatni raz zorganizowane było już ponad rok temu – festiwal miał już cztery edycje.

Teraz na najstarszym synu Pawła i Małgorzaty Królikowskich leży odpowiedzialność za wspomniane wydarzenie. Jaką decyzję podjął Antek?

Antek Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Źródło: Instagram
Antek Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Źródło: Instagram

Ważna decyzja Antka Królikowskiego

Antek Królikowski przypomniał o festiwalu, który odbywał się w Kudowie-Zdroju. Jak podaje Super Express, zdecydował, że będzie kontynuować działanie festiwalu, z jedną zmianą – jego nazwa będzie brzmiała Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej im. Pawła Królikowskiego.

„W ostatni weekend lipca w Kudowie Zdroju w kinie samochodowym a także kudowskim teatrze, pokażemy filmy z udziałem Taty. Przygotowujemy też film-koncert z udziałem artystów związanych z Ojcem i ideą festiwalu. Planowany jest coroczny konkurs piosenki polskiej i czeskiej a także inne atrakcje możliwe do zrealizowania w obecnej rzeczywistości” – poinformował Antek Królikowski.

To jeszcze nie wszystko. Antek stara się o to, by jego dziadkowie mogli zobaczyć dom, który zbudował zmarły Paweł Królikowski w Kudowie-Zdroju, jego wielką dumę. Póki co Małgorzata Ostrowska-Królikowska potrzebuje jeszcze trochę czasu, by pojechać do posiadłości, z którą związanych jest tyle wspomnień, jednak Antek chce wszystko pokazać rodzicom swojego taty.

Antek Królikowski i Paweł Królikowski. Źródło: Instagram
Antek Królikowski i Paweł Królikowski. Źródło: Instagram

- Jestem w górach, w domu, który budował tata. Przygotowuję wszystko na przyjazd dziadków – oznajmił w wywiadzie.

- To dla nich bardzo trudne, bo w tym domu wszystko będzie kojarzyło im się ze zmarłym synem – zauważył przyjaciel rodziny Królikowskich.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: TYCH KOBIET POSZUKUJE MAŁOPOLSKA POLICJA. WIDZIAŁEŚ, ZADZWOŃ

Jak informował portal Życie: NAGRANIE Z UKRYTEJ KAMERY WSTRZĄSNĘŁO CÓRKĄ 94-LETNIEJ KOBIETY. OPIEKUNKA ZGOTOWAŁA SENIORCE PRAWDZIWY HORROR

Portal Życie pisał również o… DODAJ TEN ŻEL DO ROŚLIN I BĘDĄ BUJNIE KWITŁY. MOŻE STAĆ SIĘ NAJLEPSZYM SPRZYMIERZEŃCEM ZAPOMINALSKICH