Aktor Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 nad ranem. Od wielu lat zmagał się z chorobą neurologiczną.

Początkowo aktor bagatelizował swój stan zdrowia, twierdząc, że to jedynie powikłania po grypie. Ostatecznie jego żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, poprosiła go, aby pojechał do szpitala. Tam okazało się, że doszło do pęknięcia tętniaka w mózgu.

Tuz przed Bożym Narodzeniem Paweł Królikowski trafił do szpitala, gdzie przebywał aż po sądny dzień. Wiadomość o odejściu Pawła Królikowskiego wstrząsnęła wszystkimi.

Paweł Królikowski zmarł w wieku 58 lat. Jego problemy zdrowotne ciągnęły się od 2015 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy pojawiły się niepokojące objawy - zawroty głowy, kłopoty ze wzrokiem oraz częste wymioty.

Rodzina Królikowskich / Instagram: antek.krolikowski
Rodzina Królikowskich / Instagram: antek.krolikowski
Rodzina Królikowskich / Instagram: antek.krolikowski

Paweł Królikowski był nie tylko lubianym aktorem, ale – a raczej przede wszystkim – także mężem i ojcem. Partner życiowy Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej był dobrym tatą, a para miała pięcioro dzieci.

Grób Pawła Królikowskiego po kilku miesiącach

Aktor został pochowany na warszawskich Powązkach. Minęły już niemal 4 miesiące od śmierci mężczyzny. I choć lubiany gwiazdor miał wielu fanów oraz liczną, kochającą rodzinę, to z pewnością inaczej wyobrażaliśmy sobie jego grób.

Dziennikarze portalu Pikio.pl dotarli do miejsca pochówku aktora, którego pogrzeb odbył się 5 marca 2020 roku. Paweł Królikowski spoczywa w kwaterze G-tuje-51, wśród innych osób zasłużonych dla świata filmu i kina. Tuż obok niego znajduje się grób Emila Karewicza, nieco dalej – Jerzego Gruzy.

Okazuje się, że Paweł Królikowski w dalszym ciągu nie ma nagrobka. Choć może być to szokujący widok, warto pamiętać, że do postawienia grobu mija zazwyczaj co najmniej 6 miesięcy od pogrzebu.

Grób Pawła Królikowskiego. Źródło: pikio.pl
Grób Pawła Królikowskiego. Źródło: pikio.pl

Obok grobu w rzędzie stoją wypalone już znicze, zaś na usypanej z ziemi mogile – kwiaty w doniczkach oraz rośliny.

Smutny widok jest przypieczętowany przez jasny krzyż.

Grób Pawła Królikowskiego. Źródło: pikio.pl
Grób Pawła Królikowskiego. Źródło: pikio.pl

Przypomnij sobie o… ŻONY ZNANYCH PIŁKARZY WSPIERAJĄ SIĘ W TRUDNYCH CHWILACH. ANNA LEWANDOWSKA DORADZIŁA MAŁGORZACIE ROZENEK

Jak informował portal Życie: 350 ZŁ MIESIĘCZNIE WIĘCEJ DLA EMERYTÓW. WSZYSTKO DZIĘKI KORZYSTNEJ WALORYZACJI. CO ZROBIĆ, BY DOSTAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE

Portal Życie pisał również o… MEDIA PRZEKAZAŁY INFORMACJĘ DOTYCZĄCĄ ŁUKASZ SZUMOWSKIEGO. NA TĘ DEKLARACJĘ CZEKAŁO WIELU POLAKÓW