Jak podaje portal „Lelum”, Łukasz Szumowski we współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą przygotowuje ustawę o Fundusz Medycznym. Projekt złożono w Sejmie 23 czerwca. „To niezwykle cenna i inicjatywa i bardzo oczekiwana” – przekonuje szef resortu zdrowia.

Nie tylko koronawirus

Epidemia koronawirusa choć jest niewątpliwie tematem ważnym, nie jest jedynym obszarem, w którym trwają prace prowadzone przez Ministerstwo Zdrowia. TVP Info poinformowało, że resort na czele z Łukaszem Szumowskim zajmuje się m.in. ryczałtami, kwestią wynagrodzeń, a także wspomnianym Funduszem Medyczym.

Projekt ustawy o Funduszu Medycznym zakłada stworzenia funduszu, z którego środki będą wzmacniały polską służbę zdrowia. Łukasz Szumowski potwierdził Polskiej Agencji Prasowej, że projekt został złożony 23 czerwca w Sejmie.

YouTube

Współpraca z prezydentem

„Fundusz będzie opiewał na kwotę 4 mld złotych rocznie, przy czym w tym roku, ponieważ mamy już pół roku za nami, fundusz będzie miał 2 mld” – poinformował prezydent Andrzej Duda, o czym informuje radio RMF FM.

Prezydent poinformował także, że Fundusz Medyczny będzie mieścił się w gestii i kompetencjach ministra. Ma również zostać powołana specjalna Rada Funduszu, która ma doradzać szefowi resortu zdrowia w kwestiach wydatkowania środków z funduszu.

YouTube

Jak oceniacie inicjatywę ministra i prezydenta?

To też może cię zainteresować: Minister Szumowski mówi wprost o pewnym rozporządzeniu. Polacy mogą mieć kłopoty, jeśli się nie dostosują

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważne informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Czy po wakacjach uczniowie wrócą do szkół

O tym się mówi: Adam Małysz musi zmierzyć się nie tylko z koronawirusem, ale także z falą negatywnych komentarzy. Słowa internautów przerażają