Sytuacja w Polsce skłoniła władze do podjęcia zdecydowanych kroków. W obawie przed powtórzeniem się włoskiego modelu pandemii koronawirusa bardzo szybko zastosowano środki mające pozwolić na zmniejszenie skali zarażeń.

Jednym ze środków było zamknięcie placówek oświatowych – przedszkoli, szkół oraz uczelni. Obecnie przedszkola oraz szkoły podstawowe dla uczniów klas I-III są już czynne, jednak starsi uczniowie oraz studenci wciąż uczą się na zajęciach online. Ten stan pozostanie niezmienny co najmniej do (zbliżającego się) końca roku szkolnego.

Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl

Większość uczniów, którzy już od marca zmuszeni zostali do korzystania z nauczania zdalnego, chciałaby wrócić do szkół. Zdają sobie jednak sprawę, że na tę chwilę nie byłoby to bezpieczne.

Czy uczniowie zaczną nowy rok szkolny w placówkach oświatowych?

Choć szkoły zostały zamknięte 12 marca, to wciąż nie wiadomo było, kiedy będą ponownie otwarte. Teraz portal Lelum.pl zauważa, że do mediów napływają wieści z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Według Anny Ostrowskiej, rzeczniczki MEN, sytuacja nie jest tak oczywista. Jak na razie wiadomo, że Ministerstwo Edukacji Narodowej dokłada wszelkich starań do działań mających na celu unormowanie sytuacji.

Wiadomo, że MEN stara się o to, by uczniowie mogli już we wrześniu wrócić do szkół. Jak informuje Anna Ostrowska, to, co mówią media, nie pokrywa się z rzeczywistością.

Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube

Nie jest pewne, czy powrót do szkół we wrześniu będzie możliwy. Rzeczniczka MEN prosiła Polaków, by nie wzbudzać dodatkowego niepokoju, szerząc nieprawdziwe informacje.

- W przestrzeni medialnej pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat zdalnej nauki. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przypomnij sobie o… INWAZJA KLESZCZY PRZENOSZĄCYCH GROŹNEGO WIRUSA. TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI

Jak informował portal Życie: GATUNEK RYBY, KTÓRY LEPIEJ OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM. ZAWIERA MORZE RTĘCI I INNYCH SZKODLIWYCH ZWIĄZKÓW

Portal Życie pisał również o… IMGW WYDAŁO OSTRZEŻENIA TRZECIEGO STOPNIA. POGODA BĘDZIE BARDZO NIEBEZPIECZNA. GDZIE BĘDZIE NAJGORZEJ