Jak podaje portal „Wirtualna Polska”, w środę pogoda może być bardzo niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed ulewnymi opadami deszczu oraz gwałtownymi burzami. Mieszkańcy kilku województw powinni zachować szczególną ostrożność.

Alerty pogodowe

IMGW wydało ostrzeżenia 1. stopnia przed intensywnymi opadami deszczu oraz burzami. Obowiązują one w województwach: dolnośląskim, w północnej części województwa opolskiego, południowych obszarach Wielkopolski, w województwie łódzkim, w północnych powiatach województwa świętokrzyskiego, na Mazowszu i Podlasiu, a także w północnym obszarze województwa podkarpackiego.

IMGW

Meteorolodzy wydali również ostrzeżenia hydrologiczne. Alert 1. stopnia wydano prawie dla całego województwa podlaskiego, w południowo-zachodnim obszarze Podlasia wprowadzono 2 stopień zagrożenia, a na południu województwa podlaskiego alerty 3. stopnia. Na krańcach wschodnich podkarpacia obowiązuje 3. stopień zagrożenia, a na pozostałej części 2. stopnia.

IMGW

Pogoda na środę

Meteorolodzy prognozują, że opady w południowej części kraju mogą mieć charakter ciągły. W czasie lokalnie występujących burz wiatr może osiągnąć prędkość nawet do 80 km na godzinę. W czasie ulew miejscami może spaść nawet do 40 litrów wody na m kwadratowy.

Burze prognozowane są od Lubelszczyzny do Roztocza po Ziemię Łódzką oraz Wielkopolskę. W czasie burz suma opadów deszczu na tym obszarze może wynieść od 10-15 mm. Na Lubelszczyźnie i na Mazowszu do 15-25 mm. Możliwy jest również niewielki grad.

IMGW

Z jaką pogodą przychodzi się wam dziś mierzyć?

To też może cię zainteresować: 08:33 Zdradzono szczegóły wizyty Andrzeja Dudy w USA. O czym będzie mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ustawa o tarczy antykryzysowej 4.0. została podpisana. Co zakłada ta wersja

O tym się mówi: Epidemia się nie cofa? Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia, jest gorzej niż wszyscy myśleli, ile to jeszcze potrwa