To był trudny poniedziałek dla Światowej Organizacji Zdrowia. WHO na specjalnej konferencji zostaa zmuszona do poinformowania, że w niedzielę 21 czerwca nastąpił szczyt pandemii. O co chodzi? Według słów dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia, Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa właśnie w niedzielę 21 czerwca koronawirusa zdiagnozowano u ponad 183 tysięcy osób.

Oznacza to największą liczbę przypadków chorych na CVOID-19 wykrytą dzięki testom w jeden dzień. Czy to oznacza, że pandemia tak naprawdę rozhula się na dobre? WHO nie ma dla światowej społeczności dobrych informacji.

Gdy wszyscy myśleliśmy, że powoli wychodzimy ze stanu ogólnoświatowej pandemii i sytuacja zaczyna wracać do dawnej normy WHO na konferencji prasowej poinformowało o najgorszym dniu od początku pojawienia się koronawirusa. Co się stało?

Ponad 8,8 miliona osób zarażonych koronawirusem. WHO ostrzega przed luzowaniem obostrzeń, chorych w ciągu jednego dnia przybyło 183 tysiące!

Poniedziałkowa konferencja WHO nie należała do przyjemnych. Szef WHO poinformował, że chorych na COVID-19 jest już 8,8 miliona osób na całym świecie. Dyrekcja organizacji poinformowała również, jak rozwija się pandemia i zajęła stanowisko w sprawie luzowania obostrzeń.

Zdaniem Ghebreyesusa pandemia wyraźnie przyspiesza, gdyż 9 milion chorych zanotowano w zaledwie osiem dni, gdy pierwszy aż po 3 miesiącach.

Zdaniem Reutera, cytowanego przez lelum.pl, szybko rośnie liczba chorych w Indiach, Chinach, Brazylii czy w Stanach Zjednoczonych.

Zdaniem WHO podstawą jest teraz znalezienie i produkcję leku dla ciężko chorych z powodu COVId-19.

-Wiemy, że pandemia to coś więcej niż kryzys epidemiczny, to także kryzys ekonomiczny, społeczny, a w wielu państwach i polityczny. Jej skutki będą odczuwalne przez dekady - zaznaczył szef WHO, przywoływany przez Polsat News.

Obecnie główne ognisko koronawirusa to Ameryka Łacińska, szczególnie Brazylia, Meksyk, Argentyna czy Peru.

Jak informował portal „Życie”: KURIOZALNA SYTUACJA MOŻE STAĆ SIĘ UDZIAŁEM LEKARZY PRZEZ „TARCZĘ 4.0”. MOGĄ NAWET ODBYĆ KARĘ POZBAWIENIA WOLNOŚCI, EKSPERCI OSTRZEGAJĄ

Przypomnij sobie: MILIONY POLAKÓW ZŁAPIĄ SIĘ ZA KIESZENIE OD 1 LIPCA. WŁADZE NAKŁADAJĄ NA WSZYSTKICH OBYWATELI WYŻSZY PODATEK, WIADOMO, ZA CO ZAPŁACIMY ZNACZNIE WIĘCEJ

Portal „Życie” pisał również: KĄPIEL MOŻE SIĘ DLA NAS SKOŃCZYĆ BARDZO NIECIEKAWIE. NAD MORZEM POJAWIŁY SIĘ GROŹNE BAKTERIE, KONTAKT CZŁOWIEKA Z NIMI DOPROWADZA DO CIĘŻKIEJ CHOROBY