Prezydent Andrzej Duda poleciał do Stanów Zjednoczonych na spotkanie z Donaldem Trumpem i z tego powodu cała polska i amerykańska delegacja obecna podczas wydarzeń w trakcie wizyty głowy państwa w USA muszą obowiązkowo przejść testy na obecność koronawirusa.

Taki wymóg postawiła amerykańska administracja i służby sanitarne USA. W ten sposób zarówno jedna, jak i druga strona mają uniknąć wzajemnego zarażenia i przeniesienia wirusa. Dziś, w środę 24 czerwca Donald Trump i Andrzej Duda mają spotkać się oficjalnie w sprawie polskiego uzbrojenia.

Wizyta w Białym Domu to pierwszy wyjazd zagraniczny Andrzeja Dudy po ujawnieniu pandemii koronawirusa. Okazuje się, że w USA nie ma równych i równiejszych – cała polska i amerykańska delegacja przejdą testy na COVID-19. To kwestie bezpieczeństwa!

Andrzej Duda poleciał do USA na spotkanie z Donaldem Trumpem. O czym będzie mowa?

Jak donosi Onet.pl, dzięki informacjom podanym na spotkaniu z dziennikarzami, „Polska ma 123 otwarte zamówienie na zakup uzbrojenia w USA". Chodzi o liczbę umów na zakup systemów zbrojeniowych, realizowanych dziś pomiędzy Polską i USA.

Mowa o zakupie samolotów F-35 (których koszt opiewa na 4,6 mln dolarów) i rakiet Patriot (4,6 mld dolarów), a także o systemach artylerii rakietowej HIMARS (417 mln dolarów), pociskach manewrujących JASSM dla lotnictwa (136 mln dolarów) i rakietach przeciwpancernych Javelin (55 mln dolarów.). Całkowita wartość zamówienia to 15,6 miliarda dolarów.

Na ten moment nie wiadomo, czy do Polski przyjedzie część z 9,5 tys. żołnierzy amerykańskich, wycofywanych przez Donalda Trumpa z Niemiec. Rozmowy o tej sprawie mają się toczyć, jednak możliwe, że „część wojskowych z Niemiec może trafić na Pacyfik, a część wróci do kraju".

Jak informował portal „Życie”: KURIOZALNA SYTUACJA MOŻE STAĆ SIĘ UDZIAŁEM LEKARZY PRZEZ „TARCZĘ 4.0”. MOGĄ NAWET ODBYĆ KARĘ POZBAWIENIA WOLNOŚCI, EKSPERCI OSTRZEGAJĄ

Przypomnij sobie: MILIONY POLAKÓW ZŁAPIĄ SIĘ ZA KIESZENIE OD 1 LIPCA. WŁADZE NAKŁADAJĄ NA WSZYSTKICH OBYWATELI WYŻSZY PODATEK, WIADOMO, ZA CO ZAPŁACIMY ZNACZNIE WIĘCEJ

Portal „Życie” pisał również: KĄPIEL MOŻE SIĘ DLA NAS SKOŃCZYĆ BARDZO NIECIEKAWIE. NAD MORZEM POJAWIŁY SIĘ GROŹNE BAKTERIE, KONTAKT CZŁOWIEKA Z NIMI DOPROWADZA DO CIĘŻKIEJ CHOROBY