Film mojego życia, jak mawia od dawna Roman Polański, opowiadający tragiczną historię życia w okupowanej Warszawie wybitnego pianisty żydowskiego pochodzenia Władysława Szpilmana okazał się nie tylko wielkim sukcesem kasowym, docenionym również przez krytyków i Akademię, ale przyczynkiem do kompletnej zmiany życiowej odtwórców głównych ról.

Znany z ekstremalnych metod pracy aktorskiej Adrien Brody dla „Pianisty” porzucił w Ameryce niemal wszystko na blisko dwa lata odcinając kontakt ze wszystkimi i chudnąc blisko 30 kilogramów do roli. Jak sam wspominał później laureat Oscara rola Władysława Szpilmana była dla niego największych wyzwaniem zawodowym w karierze, jednak przysporzyła wiele bólu i wpędziła w depresję.

Inaczej potoczyły się losy Jessici Kate Mayer. Aktorka na początku nie mogła podejrzewać jak bardzo rola w filmie Romana Polańskiego odmieni jej życie. Okazuje się, że w trakcie pracy na produkcją w Polsce aktorka odkryła swoje korzenie i prawdziwą tożsamość. Okazało się, że pochodzi z żydowskiej rodziny. Rola w „Pianiście” spowodowała, że kobieta odmieniła swoje życie o 180 stopni.

Aktorka postanowiła rzucić Hollywood i aktorstwo, mimo tego, że do zawodu przygotowywała się od najmłodszych lat!

- Nie chciałam otaczać się wartościami Hollywood, kiedy to, w co wierzyłam ja i moja rodzina, znacznie różniło się od tego, co przedstawia show-biznes. Uświadomiłam sobie również, że grając w "Pianiście", nigdy więcej nie zrobię czegoś tak wielkiego ani nie będę częścią czegoś tak ważnego – mówiła w wywiadzie cytowanym przez portal Wirtualna Polska.

Mimo licznych propozycji po „Pianiście” Jessica Kate Meyer postanowiła wyjechać z Los Angeles do Jerozolimy. W 2014 roku przyjęła święcenia, po czym wróciła do USA by służyć jako rabin w Nowym Jorku, a dziś w San Francisco!

źródło: Facebook

Polecamy także: ALICJA BACHLEDA-CURUŚ PODJĘŁA WAŻNĄ DECYZJĘ. DZIĘKI TEMU ZAPEWNI SYNOWI DOBRY START

Może zainteresuje Cię to: DZIESIĄTE URODZINY HENREGO, ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁO PRZYJĘCIE URODZINOWE SYNA ALICJI BACHLEDY-CURUŚ I COLINA FARRELLA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: CÓRKA IZABELLI SCORUPCO WYGLĄDA OLŚNIEWAJĄCO. ODZIEDZICZYŁA URODĘ PO SŁAWNEJ MAMIE