To dzięki Wojciechowi Farudze, reżyserowi spektaklu „Matka Joanna od Aniołów” na podstawie powieści Jarosława Iwaszkiewicza aktorce udało się wrócić na deski teatralne. To właśnie on sprawił, że wielkie marzenie aktorki mogło się ziścić.

Małgorzata Kożuchowska w wielu wywiadach podkreślała, że zależy jej na powrocie do grania w teatrze, szczególnie do teatru Narodowego. Postawiła sobie to za punkt honoru, po ostrej krytyce, jaka spotkała ją za rolę Maggie w „Kotce na gorącym blaszanym dachu”, w której zastąpiła ją Edyta Olszówka, gdy Kożuchowska zaszła w ciążę.

Spełniło się marzenie Małgorzaty Kożuchowskiej. Jej nietypowe metody pracy zbulwersowały reżysera

Po przyjściu na świat Jasia Małgorzata Kożuchowska zagrała w wielu filmach i serialach, jednak wciąż tliło się w niej marzenie o powrocie na deski sceniczne. Zamierzała udowodnić, że doskonale radzi sobie w teatrze, jednak Jan Englert nie dał jej żadnej roli.

źródło: Instagram

Wtedy pojawił się Wojciech Faruga, ceniony reżyser, który postanowił obsadzić ją w roli słynnej opętanej przez diabła zakonnicy w „Matce Joannie od Aniołów”. Aktorka wiedziała, jak wielkie jest to wyzwanie, pamiętając z jak wielkim aplauzem przyjęto wiele lat temu kreację Lucyny Winnickiej.

Wielu nie wierzyło, że aktorka udźwignie to brzemię, ale reżyser w nią wierzył.

- Miałem poczucie, że Małgosia wniesie do tej sztuki coś nieoczywistego i niezwykłego – powiedział wprost w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Wkrótce aktorka udowodniła, że jego intuicja go nie zmyliła. Zostawała po godzinach, by dodatkowo ćwiczyć. Choć na początku nie do końca zgadzał się z jej metodą aktorską to wkrótce przekonał się, że ma rację.

źródło: Instagram

Jako wierząca katoliczka nie chciała w teatrze zaprezentować się jako ktoś, kto staje w opozycji do Kościoła Katolickiego. Szybko zrozumiała, że nie to jest intencją reżysera.

- Na samym początku postanowiliśmy, że nie będziemy podważać opętania Joanny, że nie będziemy sprowadzali go do histerii czy innych zaburzeń psychicznych – powiedział cytowany przez portal pomponik.pl, Wojciech Faruga.

Co ciekawe, aby lepie zrozumieć postać zakonnicy, Małgorzata Kożuchowska zaproponowała reżyserowi kontakt z egzorcystą, by przeanalizować zjawisko wpływu demonów na zachowanie człowieka.

Próby do spektaklu przerwała pandemia, jednak Kożuchowska nie porzuciła roli, a próby do adaptacji dzieła Jarosława Iwaszkiewicza mają zacząć się na nowo w sierpniu.

Przypomnij sobie o… BUNT W POLSKIM SZPITALU. RATOWNICY MEDYCZNI PEWNEGO SZPITALA POWIEDZIELI „DOŚĆ”. CO SIĘ STAŁO

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: MINĘŁO SZEŚĆ LAT OD REFERENDUM. MIESZKAŃCY ZAGŁOSOWALI NA TAK. CO Z TEGO OSTATECZNIE WYSZŁO?

Portal Życie pisał również o… IMGW WYDAŁO ALERTY, POLACY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. POGODA ZMIENI SIĘ GWAŁTOWNIE, METEOROLODZY OSTRZEGAJĄ