Polska znajduje się obecnie w trudnej sytuacji, z jaką już od dawna nie musieliśmy się zmagać. To właśnie teraz Polacy pokładają nadzieję w działaniach pracowników służby zdrowia.

Szpitale są naszą największą nadzieją, to w nich znajdują się chorzy wymagający leczenia, bez nich nic nie będzie funkcjonować tak, jak powinno. Jednak niedofinansowanie służby ochrony zdrowia oraz braki w personelu, a także niejednokrotnie utrudnione funkcjonowanie szpitali, to ogromne problemy, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Praca w ciągłym stresie, ogromna odpowiedzialność i napięcie, a jednocześnie zbyt niskie pensje, to jedne z problemów, który personel placówek niejednokrotnie starał się nagłaśniać. Teraz postawiono sprawę jasno – w obliczu kolejnego problemu pracownicy pewnego polskiego szpitala zbuntowali się.

Szpital. Źródło: tvp.pl
Szpital. Źródło: tvp.pl
Szpital. Źródło: tvp.pl

Poważna sytuacja w polskim szpitalu

Część Polaków wyraziła ogromną wdzięczność medykom za to, z jakim poświęceniem ratują ludzkie zdrowie i życie. Znaleźli się jednak tacy, którzy nie potrafili wykrzesać z siebie takich reakcji. Ratownicy medyczni pewnego szpitala powiedzieli „dość”.

Jak podaje Pikio.pl, w szpitalu w Oleśnicy personel zmaga się z kryzysem. Nastąpiła zmiana kierownika pogotowia ratunkowego, który pracował w placówce przez 30 lat jako chirurg oraz przez 22 lata jako kierowca karetki. W ramach wdzięczności za wieloletni wysiłek otrzymał… rozwiązanie kontraktu, w którym wskazano 3-dniowy okres wypowiedzenia.

Dotychczasowego kierownika już od 1 czerwca miał zmienić ktoś inny – po ukończonym kursie pierwszej pomocy, a także studiach z promocji zdrowia.

Pracownicy szpitala napisali pismo do dyrektora placówki.

Szpital. Źródło: radio.bialystok.pl
Szpital. Źródło: radio.bialystok.pl
Szpital. Źródło: radio.bialystok.pl

„Fakt przedstawienia wypowiedzenia obecnemu kierownikowi, bez zachowania okresu wypowiedzenia oraz bez wcześniejszego oficjalnego poinformowania pracowników pogotowia o powoływaniu nowego kierownika, jest lekceważeniem ustalonego podczas styczniowego zebrania konsensusu” – zauważyli w liście.

Dzięki nim Michał Geneja dalej piastuje dotychczasowe stanowisko. Wiadomo jednak, że zaraz po zniesieniu stanu epidemii odbędzie się konkurs na nowego kierownika pogotowia.

„Żaden z nas, ratowników medycznych, pielęgniarek i pielęgniarzy czy lekarzy, nie ma w zwyczaju stosować tego typu szantażu. Każdemu z pracowników, którzy w zdecydowanej większości są również entuzjastami przyświeca motto naszego szpitala ‘Zdrowie pacjenta najwyższym celem’” – tłumaczą pracownicy zaniepokojonym chorym.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: GDZIE LATEM BĘDZIE MOŻNA ZAPARKOWAĆ PRZY PLAŻY? ZNANE SĄ JUŻ STAWKI OPŁAT

Jak informował portal Życie: MADZIA Z ZESPOŁU "PIĘKNI I MŁODZI" "ZAŚWIECIŁA" BIELIZNĄ NA WAŻNEJ UROCZYSTOŚCI WŁASNEJ CÓRKI. NIE UMKNĘŁO TO UWADZE INTERNAUTÓW

Portal Życie pisał również o… IMGW WYDAŁO ALERTY, POLACY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. POGODA ZMIENI SIĘ GWAŁTOWNIE, METEOROLODZY OSTRZEGAJĄ