Ksiądz Piotr Natanek został zapamiętany przez wiernych głównie ze względu na bardzo dyskusyjne poglądy, które wygłaszał na swoich nabożeństwach. Nagrania z jego udziałem były swego czasu bardzo popularne, a Polacy burzyli się, że takie słowa nie powinny padać publicznie.

Jak donosi WP, Piotr Natanek obecnie jest już byłym księdzem. Warto zaznaczyć, że mężczyzna zdobył tytuł doktora nauk teologicznych i habilitację z historii, był także m.in. wykładowcą w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Mężczyzna został odsunięty od swojej wcześniejszej funkcji w 2011 roku ze względu na wygłaszanie poglądów, które są sprzeczne z oficjalną nauką Kościoła. Jednak mimo decyzji kardynała Stanisława Dziwisza, Piotr Natanek nie zrezygnował ze swojego dotychczasowego zajęcia. Rada Episkopatu Polski już w 2012 roku ostrzegała wiernych przed jego teoriami.

Piotr Natanek. Źródło: Youtube
Piotr Natanek. Źródło: Youtube

Czym zajmuje się były ksiądz Piotr Natanek?

Mężczyzna mimo zakazu dalej prowadzi działalność. Co więcej, ma własne sanktuarium, które mieści się we wsi Grzechynia w Małopolsce. Jak zauważyły media, Piotr Natanek wciąż znajduje tłumy wyznawców, którzy przychodzą na nabożeństwa co niedziele.

Co więcej, swoje nauki głosi na żywo także w sieci – nagrania trafiają na witrynę telewizji internetowej, którą sam stworzył, oraz do serwisu YouTube.

I choć twierdzono już, że eksksiądz stoi na czele sekty, to w dalszym ciągu pozostaje nieuchwytny. Wszystko dlatego, że obecnie nie da się dostać na teren, w którym prowadzi swe kazania, jeśli nie jest się do tego upoważnionym.

Piotr Natanek. Źródło: Youtube
Piotr Natanek. Źródło: Youtube

Były ksiądz Piotr Natanek cały czas rozbudowuje swoje małe imperium, więc aktualnie trwa w nim kontrola miejscowego nadzoru budowlanego.

Mówi się, że podczas ścisłych ograniczeń wprowadzonych przez koronawirusa były ksiądz prowadził msze, dlatego jeden z krewnych jego wyznawców doniósł o tym na policję. Jednak gdy funkcjonariusze znaleźli się w pobliżu obiektu, był on zamknięty, a policjanci nie dostali się do środka i nie byli w stanie potwierdzić tych informacji.

Przypomnij sobie o… SKUTECZNE I TANIE SPOSOBY NA UCIĄŻLIWE KOMARY. DZIĘKI ICH WYKORZYSTANIU ZAPOMNISZ O PROBLEMIE ZE SWĘDZĄCYMI UGRYZIENIAMI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RAPORT Z SYTUACJI SZPITALI. STAWKA DZIENNA WYŻYWIENIA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

Portal Życie pisał również o… BYŁA PO DRUGIEJ STRONIE 27 MINUT. WYZNAŁA, CO ZOBACZYŁA