Natura potrafi być naprawdę zaskakująca. Mogą nas zachwycać nie tylko rośliny, ale także zwierzęta. Sophie Windsor Clive i Liberty Smith zdecydowanie mogą to potwierdzić. Kobiety wybrały się na krótką przejażdżkę łodzią. Same nie spodziewały się, że zobaczą coś tak wspaniałego.

Nikt by się nie spodziewał takiego widoku

Sophie Windsor Clive i Liberty Smith wybrały się na krótką przejażdżkę łodzią. W pewnym momencie na niebie zebrało się stado liczące ponad tysiąc szpaków. Ptaki wykonały na niebie niesamowity spektakl.

Podniebny pokaz, który wykonały szpaki nazywa się „murmuration”. Trzeba przyznać, że naprawdę robi niesamowite wrażenie. Liberty i Sophie są ogromnymi szczęściarami, że mogły to zobaczyć na żywo.

Kobiety nagrały niesamowite zjawisko. Źródło: youtube.com
Kobiety nagrały niesamowite zjawisko. Źródło: youtube.com
Kobiety nagrały niesamowite zjawisko. Źródło: youtube.com

Kobiety nagrały cały pokaz i opublikowały nagranie w Internecie. Filmik zrobił prawdziwą furorę. Ma już ponad 10 milionów wyświetleń i ponad 1200 komentarzy.

Internauci są zachwyceni tym niesamowitym widokiem. Trzeba przyznać, że natura jest naprawdę cudowna.

Dlaczego szpaki tworzą takie pokazy?

Wielu naukowców chciałoby znaleźć odpowiedź na to pytanie. Ponoć w Wielkiej Brytanii zanotowano już 600 tego typu zjawisk. Jednak wciąż do końca nie wiadomo, dlaczego szpaki to robią.

Jedna z teorii na ten temat mówi, że mogą one w ten sposób informować o znalezieniu odpowiednio dużej grzędy. Ma to zachęcić inne ptaki do przylatywania w to miejsce, a im większe stado, tym ptakom jest cieplej

- tłumaczy dr Anne Goodenough z Uniwersytetu Gloucestershire.

Przypomnij sobie o… CZY DOROTA SZELĄGOWSKA SPODZIEWA SIĘ KOLEJNEGO DZIECKA? JEJ KOMENTARZ ROZWIEWA WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI

Jak informował portal Życie: CZY ZWIĄZEK MARTYNY WOJCIECHOWSKIEJ I PRZEMKA KOSSAKOWSKIEGO PRZETRWA TEN TRUDNY CZAS? PODRÓŻNICZKA SZCZERZE O ICH RELACJI

Portal Życie pisał również o… FANI „M JAK MIŁOŚĆ” BĘDĄ NIEPOCIESZENI. MUSZĄ POŻEGNAĆ SIĘ Z ULUBIONYM BOHATEREM