Mam 55 lat. Mam troje dorosłych dzieci. Najstarszy ukończył uniwersytet, znalazł pracę i od razu się ożenił. Co do mnie — wcześnie, ale to jego sprawa.

A rok później zostałam babcią. Co myślisz? Mój syn przychodzi do mnie prawie co tydzień i: - Mamo, weź wnuka na weekend! Jesteśmy młodzi, chcemy się przespacerować! Oczywiście wszystko rozumiem ...

Jednak czy jestem naprawdę stara i nie chcę iść na spacer? Chcę też wieczorem spotkać się z przyjaciółmi i napić się kawy.

Chcę zapisać się na jogę, dbać o zdrowie. Dlaczego mam opiekować się wnukami? Potem środkowy syn powiedział w zeszłym tygodniu:

Mama, Luda i ja (to jego dziewczyna) będziemy mieć córkę, jesteśmy już w 5. miesiącu! Wkrótce nie będziesz się nudzić! Przepraszam, ale kto powiedział, że wcześniej się nudziłam? Było mi absolutnie w porządku. Nie nudno.

Chcę żyć dla siebie. Teraz nie wiem co robić. Nie będę się martwić, jeśli moja córka również powie, że zostanie matką. Jak powiedzieć dzieciom, że chcę być sama. Bez wnuków i ich uwagi?

Dlaczego wszyscy myślą, że babcie koniecznie chcą zajmować się dziećmi? To wszystko bzdury. Babcie chcą żyć dla siebie i wieczorem pić kawę z przyjaciółmi.

P. S. Czy uważasz, że dziadkowie są zobowiązani do siedzenia z wnukami i zapewniania dzieciom odpoczynku, czy mogą to zrobić tylko wtedy, gdy sami tego chcą? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach!

Przypomnij sobie o… JANUSZ KORWIN MIKKE PRZYŁAPANY NA PLAŻY. DZIWNE ZACHOWANIE ZNANEGO POLITYKA PRZYKUŁO UWAGĘ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… WAŻNA DECYZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA. DONIESIENIA NA TEMAT LECZNICZYCH WŁAŚCIWOŚCI JEDNEGO Z LEKÓW OKAZAŁY SIĘ FAŁSZYWE