Katarzyna Łaniewska to jedna z polskich aktorek starszego pokolenia, które wzbudzają ogromną sympatię widzów. Zazwyczaj gra role kobiet o wielkim sercu i jest z nimi identyfikowana.

Artystka zdobyła dużą popularność m.in. dzięki rolom serialowym. 87-letnia Katarzyna Łaniewska w szczerej rozmowie z dziennikarzem Super Expressu przyznała, ile wynosi wysokość jej emerytury.

Szczere wyznanie Katarzyny Łaniewskiej

Aktorka bacznie obserwuje sytuację w kraju spowodowaną koronawirusem. I choć teraz, gdy teatry są zamknięte, a prace nad filmami i serialami wstrzymane, inni artyści często pozbawieni są dochodu, to uważa ona, że większość z nich wyolbrzymia fakty w swoich wypowiedziach.

Katarzyna Łaniewska. Źródło: Youtube
Katarzyna Łaniewska. Źródło: Youtube
Katarzyna Łaniewska. Źródło: Youtube

- Głupio mi jest, jak koledzy, którzy zarabiali miliony, mówią, że nie będą mieli co włożyć do garnka. To wstyd. Kiedyś nam ministerstwo wyznaczało, jaką gażę mamy mieć, ile zarobić. Jak się wyrobiło limit filmów, to do ministerstwa pisałam, czy mogę więcej zarabiać. A teraz są bajeczne sumy, zupełnie nie wiadomo skąd, i to dla ludzi, którzy naprawdę niewiele zasłużyli, dla amatorów – mówi.

- W swoich latach wysługi za 60 lat pracy dostawałam 860 zł emerytury. To była moje pierwsza emerytura. Potem zrobiło się 900 coś tam. Na dzień dzisiejszy emerytury moje i moich kolegów wynoszą dwa tysiące złotych z kawałeczkiem – wyznała szczerze.

Dodała też, ile kosztują ją opłaty.

- Same moje komorne wynosiło kiedyś 390 zł, a teraz płacę 900 zł – przyznaje.

Katarzyna Łaniewska. Źródło: Youtube
Katarzyna Łaniewska. Źródło: Youtube
Katarzyna Łaniewska. Źródło: Youtube

- Zarabiałam oczywiście, ale jak się zarabia, to się odkłada, a potem się nie zarabia i nie ma co odłożyć, więc ta kupka niknie w oczach. Jak mój mąż żył, to mieliśmy dwie emerytury i było trochę inaczej – zauważa.

By móc pozwolić sobie na godne życie, być w stanie opłacić rachunki i wykupić lekarstwa, Katarzyna Łaniewska wciąż jest aktywna zawodowo.

Przypomnij sobie o… WIARA WAŻNIEJSZA OD OBOSTRZEŃ? PIELGRZYMI WYRUSZYLI WCZORAJ NA JASNĄ GÓRĘ, MIMO ZAKAZU ZGROMADZEŃ

Jak informował portal Życie: WHO OSTRZEGA: NADEJŚCIE DRUGIEJ FALI EPIDEMII KORONAWIRUSA TO REALNY SCENARIUSZ

Portal Życie pisał również o… PRAKTYCZNIE NIKT NIE WIE, O ISTNIENIU UNIWERSALNEGO KODU, KTÓRY ODSŁANIA TAJEMNICE SMARTFONÓW. POWINIENEŚ POZNAĆ TEN TRIK