Brytyjskie media uwielbiają doszukiwać się plotek związanych z królewską rodziną. Idealnym obiektem, który dostarcza mediom sensacji jest Megan Markle, która od dwóch lat jest żoną księcia Harrego. Księżna Sussex słynie z wyjątkowej umiejętności łamania zasad królewskiego savoir vivre.

Meghan wielokrotnie złamała królewski protokół

Meghan jest osobą, której niejednokrotnie zdarzyło się złamać królewski protokół. W związku z tym, w kierunku Meghan oraz Harrego płynęło wiele słów krytyki. Był to jeden z powodów, dla których para zdecydowała się zrezygnować z pełnienia swoich królewskich ról.

Księżna Sussex między innymi często nosiła spodnie wtedy, gdy okazja wymagała od niej zakładania sukienki lub spódnicy. Meghan nie lubiła także nosić rajstop, co jest niedopuszczalne.

View this post on Instagram

I need your help. 🚨⁣ ⁣ As we continue navigating through this new “normal,” I try my best to bring awareness to small businesses who need help the most. Yesterday, while scrolling through my feed I read, “This may be goodbye. We need your support.” on a new post and it made my heart drop. 😞💔⁣ ⁣ @judithandcharles is a Canadian based brand created and designed by husband and wife duo, Judith and Charles. They also happen to be one of Meghan’s favorite Canadian brands. In these photos, you can see the Duchess wearing their mini tuxedo ‘Digital Dress’ to watch @hamiltonmusical in London alongside Prince Harry to raise money for Sentabale. (This was pre-Archie but the sweet babe was in her little belly here!) ⁣ ⁣ @judithandcharles describe their brand as “feminine softness and strength” integrated with “inspirations of well-structured menswear”. They manufacture and design their collection in Canada – paying fair wages and ensuring safe work conditions while employing 230 Canadians directly and indirectly through manufacturing. ⁣ ⁣ Sadly, if they don’t receive support from the government through BDC, they will likely be closing their doors.⁣ ⁣ Please, if you can, consider purchasing something from @judithandcharles. I’ll add the link to Meghan’s dress in my story. 🧥⁣ ⁣ ❗️If you aren’t in a position to buy, please follow the link in my bio or stories to help appeal their case. ❗️⁣ ⁣ It takes courage for them to share this struggle publicly. They need to sell 1,500 suits to survive.⁣ ⁣ Please add any ideas you may have in the comments! We can all help in small ways to help make sure our favorite small businesses are still there when this storm blows over. 💫❤️

A post shared by Meghan Markle (@hrhofsussex) on

Kolejnym protokołem, który złamała Megan było założenie na chrzciny swojego syna stroju, pochodzącego od projektanta, który nie jest Brytyjczykiem- a jest to tradycją! Megan wybrała na chrzest Archiego sukienkę Diora. Jak się okazuje krytycy mieli również do zarzucenia wiele strojom Meghan, które ich zdaniem bywały zbyt mało skromne i odsłaniały zbyt dużo.

Cały świat czeka na spotkanie Meghan i Kate

Rodzina królewska musi przystosować się do wielu nakazów i zakazów. Królewski protokół zawiera wiele punktów, których musi przestrzegać każdy członek rodziny. Jednym z nich jest kłanianie się przed osobami, które są wyżej w hierarchii oraz przed tzw. starszyzną.

Kate i Meghan. Screen: Onet kobieta
Kate i Meghan. Screen: Onet kobieta
Kate i Meghan. Screen: Onet kobieta

Na przykład książę William powinien kłaniać się przed królową, księciem Edynburga, księciem Karolem i księżną Camillą. Natomiast jego ojciec – książę Karol, powinien kłaniać się jedynie królowej.

Jak się okazuje Kate, jeśli występuje publicznie sama, powinna się kłaniać nie tylko przed wyższymi w hierarchii, ale również przed księżniczkami, które urodziły się w królewskiej rodzinie.

Meghan i Harry mają obowiązek kłaniania się przed księżną Kate. Obowiązywał on również przed opuszczeniem przez nich rodziny królewskiej, choć obecnie rzadko się tego przestrzega.

View this post on Instagram

Red or Green?! ❤️💚

A post shared by Meghan Markle (@hrhofsussex) on

Jednak ze względu na to, że książęca para Sussex nie pełni już królewskich funkcji, teraz będą musieli obowiązkowo przestrzegać tej zasady i ukłonić się księżnej Kate i Williamowi.

Przypomnij sobie o… MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

Jak informował portal Życie: SYN KATE I WILLIAMA MA TRUDNOŚCI W NAUCE? KSIĘŻNA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA SZCZERĄ WYPOWIEDŹ

Portal Życie pisał również o… CÓRKA EWY SAŁACKIEJ JEST JUŻ DOROSŁĄ KOBIETĄ. MATYLDA KIRSTEIN WSPOMINA MAMĘ. CZY JEST DO NIEJ PODOBNA