Niemal każdy narzeka w sezonie letnim na komary. Te kąszące owady potrafią skutecznie zepsuć przyjemny wieczór na zewnątrz. Zwykle pojawiają się wiosną i pozostają do jesieni do momentu, kiedy jest ciepło.

Szczególnie duża ilość komarów znajduje się w pobliżu zbiorników wodnych i w wilgotnych miejscach, gdzie zwykle się wylęgają. Nie brakuje ich jednak również w mieście, gdyż wystarczy nawet niewielka kałuża, aby błyskawicznie zaczęły się rozmnażać się.

Skuteczny sposób na komary

Owady te prawodopodobnie lokalizują swoją ofiarę posługując się węchem. Wyczuwają zapach człowieka, a szczególnie wydychany przez niego dwutlenek węgla już z odległości kilku kilometrów.

Na szczęście istnieje prosty, skuteczny i w pełni naturalny sposób, aby wyeliminować uciążliwe komary. Dzięki temu będziesz mógł w spokoju usiąść na dworze i cieszyć się wieczornym relaksem na powietrzu.

Skuteczny sposób na komary, źródło: TVP Info
Skuteczny sposób na komary, źródło: TVP Info
Skuteczny sposób na komary, źródło: TVP Info

Owady bez problemu dostają się w każde miejsce i bardzo trudno jest się ich pozbyć. Jak się jednak okazuje, są na to sprawdzone metody.

Jedna z nich opiera się na działaniu specjalngo słoika wypełnionego naturalnymi środkami odstraszającymi komary. Aktywny środek składa się głównie z mieszanki soku z cytryny i oraz olejka eukaliptusowego.

Składniki potrzebne do wykonania środka odstraszającego komary

  • 6 plastrów cytryny

  • 6 plastrów limonki

  • 2 gałązki rozmarynu

  • wodę

  • 7-10 kropli olejku eukaliptusowego z cytryną

  • 1 świeczkę

Większość potrzebnych składników bardzo łatwo można dostać w supermarkecie. Wyjątkiem jest olejek eukaliptusowy, które zwykle sprzedawane są w aptekach i sklepach ziołowych.

Jak przygotować mieszankę przeciw komarom?

Wykonanie mieszanki przeciw komarom to bardzo łatwa sprawa. Wystarczy zmieszać składniki, a następnie najlepiej odczekać aż "przegryzą się". Nie trzeba jednak martwić się w przypadku braku czasu, gdyż środek ten działa od razu.

Skuteczny sposób na komary, źródło: Podaj.to
Skuteczny sposób na komary, źródło: Podaj.to
Skuteczny sposób na komary, źródło: Podaj.to

Słoik z przygotowanym środkiem należy postawić na taras lub balkon kilka minut przed planowanym wyjściem na zewnątrz. W tym czasie komary zdążą się ulotnić.

Dodatkową zaletą tego sposobu jest bardzo przyjemny zapach unoszący się w powietrzu.

Może zainteresuje Cię to: DOMOWY, ZROBIONY Z NATURALNYCH SKŁADNIKÓW SPRAY NA KOMARY. JEST NAJELPSZY

Zobacz także: KOMARY, KTÓRE PRZENOSZĄ GROŹNE PATOGENY POJAWIĄ SIĘ W EUROPIE? NAUKOWCY OSTRZEGAJĄ

Portal "Życie" poleca: LEPIEJ NIE SPOTKAĆ SIĘ Z TYMI OWADAMI. GDZIE MIESZKAJĄ WETY I CZY SĄ NIEBEZPIECZNE DLA LUDZI?