Wiosna jest tą porą roku, w której wszystkie organizmy budzą się do życia. Rozkwit drzew, krzewów i kwiatów, powoduje to, że zaczynają pojawiać się owady, które często, choć wydają się niepozorne – potrafią zaleźć za skórę. Bez wątpienia jednym z takich owadów są komary.

Komary to jedne z najbardziej znienawidzonych owadów

Słoneczna pogoda sprzyja powrotowi komarów. Wszyscy ci, którzy uwielbiają odpoczywać na świeżym powietrzu między innymi na swoim balkonie, muszą zmierzyć się z prawdziwym problemem, jaki wywołują komary, a raczej piekącymi i swędzącymi skutkami spotkania z nimi. Na szczęście mamy na to świetny sposób.

Jak zrobić spray na komary?

Potrzebne składniki:

po garści melisy, mięty i rozmarynu, kocimiętki znacznie silniejsza w odstraszaniu owadów niż DEET)

szklanka wody destylowanej/przegotowanej lub ocet jabłkowy

cytryna

Jak wykonać spray przeciw komarom?

Wykonanie odstraszającego komary należy rozpocząć od porwania wszystkich roślin na drobne kawałki. Należy pamiętać o tym, aby nie używać do tego noża, wystarczy rozerwać zioła w dłoniach.

Tak przygotowany rośliny wkładam do słoika i zalewamy gorącą wodą lub octem. Całą mieszankę pozostaw na około 30 min. Po odczekaniu wskazanego czasu odcedź ją i przelej do buteleczki z atomizerem. Wstrząsnij.

Tak przygotowany spray na owady najlepiej jest trzymać w lodówce. Należy go używać podobnie jak perfumy, czyli spryskując nim nadgarstki, pachy, szyję czy zgięcia kończyn.

Przypomnij sobie o… PROSTY TEST SKUTECZNOŚCI MASECZKI OCHRONNEJ. MOŻNA ZROBIĆ GO SAMODZIELNIE W KILKA CHWIL

Jak informował portal Życie: ZNANE JEST MIEJSCE SPOCZYNKU EMILA KAREWICZA ORAZ CHARAKTER CEREMONII POŻEGNANIA. CZY RODZINA SPEŁNI WOLĘ AKTORA