Emil Karewicz był legendarnym aktorem. Zmarł 18 marca 2020 roku w wieku 97 lat. Ze względu na zasady obowiązujące w Polsce przez pandemię koronawirusa aktor wciąż nie jest pochowany.

Legendarny aktor jeszcze za życia mówił, że chciałby spocząć obok swojej żony, Teresy. Podjęto decyzję o pochówku Emila Karewicza na Powązkach w Warszawie, nie w grobie rodzinnym, jednak jego życzenie zostanie spełnione.

Wiadomo już, gdzie spocznie Emil Karewicz

Na początku planowano, że Emil Karewicz zostanie pochowany na cmentarzu w Marysinie Wawerskim w Warszawie. Planowano zorganizować pogrzeb, w którym wezmą udział wszyscy najbliżsi słynnego aktora.

Emil Karewicz. Źródło: telemagazyn.pl
Emil Karewicz. Źródło: telemagazyn.pl
Emil Karewicz. Źródło: telemagazyn.pl

Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany pogrzebowe i skończyło się jedynie na kremacji ciała oraz rozpoczęciu przygotowań, które zostały zatrzymane. W tym czasie do najbliższych aktora odezwano się z ZASP, oferując zorganizowanie pogrzebu państwowego.

Syn Emila Karewicza, Krzysztof, ujawnił, że od początku uznał, iż ten pomysł jest dobrą sposobnością, by okazać szacunek i pamięć zmarłemu, który zasłużył na pogrzeb państwowy. Jednak córki aktora nie były pewne – wszystko dlatego, że ich tata od zawsze chciał spocząć obok swojej żony, Teresy.

Jaką decyzję podjęto? Jak ujawnia syn Emila Karewicza, zdecydowano się na pogrzeb państwowy na Powązkach w Warszawie i przeniesienie prochów pani Teresy do miejsca spoczynku aktora.

Emil Karewicz. Źródło: dzienniklodzki.pl
Emil Karewicz. Źródło: dzienniklodzki.pl
Emil Karewicz. Źródło: dzienniklodzki.pl

Pan Krzysztof zdradza, że chciał zorganizować przenosiny urny jeszcze w dniu pogrzebu, jednak przepisy zabraniają takich działań i będzie musiał odczekać.

Urna z prochami Emila Karewicza jest w tej chwili w zakładzie pogrzebowym – ze względu na obowiązujące przepisy mimo chęci zabrania jej do domu pan Krzysztof nie mógł tego zrobić. Najbliżsi aktora czekają na czas, gdy w ostatniej ceremonii Emila Karewicza będą mogli wziąć udział wszyscy – nie tylko w 5 osób.

Przypomnij sobie o… KULISY DZIAŁAŃ POLSKICH SŁUŻB PODCZAS PANDEMII KORONAWIRUSA. ANONIMOWY PRACOWNIK SANEPIDU ZDRADZIŁ SEKRETY PRAKTYK ORGANÓW PAŃSTWOWYCH

Jak informował portal Życie: TWARZ POPULARNEGO SERIALU TVP STANĘŁA PRZED TRUDNYM WYBOREM ZWIĄZANYM ZE SWOIM NIENARODZONYM DZIECKIEM. TO BYŁA CIĘŻKA DECYZJA

Portal Życie pisał również o… DANIEL MARTYNIUK SPĘDZIŁ WIELKANOC Z DALA OD RODZINY. CZYŻBY W KOŃCU SIĘ DOIGRAŁ