Jak podaje "Interia", wety to duże owady, które są leśnymi mieszkańcami na wyspie Little Barrier (3083 ha), która leży u wybrzeży Nowej Zelandii.

Dobrze, że nie są mięsożerne

YT

Znajdują się również na kilku mniejszych obszarach ochrony wysp wolnych od drapieżników. Został sklasyfikowany jako podatny na zagrożenia przez IUCN z powodu trwającego spadku populacji. Kiedyś zajmowali lasy w północnej Nowej Zelandii, ale od tego czasu zniknęły z powodu drapieżnictwa i utraty siedlisk. Głównymi drapieżnikami D. heteracantha są szczury. Inne drapieżniki to Tuatara, Gekony i Kiwi Północny, Zimorodek i długoogonkowa kukułka.

Ogromne rozmiary

YT

Wety to duży gatunek insekta o średniej wadze 9–35 g. i o średniej długości ciała około 75 mm. Żyją w samotnym, koczowniczym stylu życia, okresowo przenosząc się do nowej lokalizacji. Jest to gatunek dymorficzny płciowo, a samice są znacznie większe niż samce.

Mają szerokie ciało i okrągłą głowę oraz krótkie żuchwy. Gatunek ten jest głównie roślinożerny i żeruje na liściach leśnych. Żywi się głównie nocą, ale jest również aktywny w ciągu dnia, gdy można go znaleźć nad ziemią w roślinności pod luźną korą lub w zagłębieniach w pniach drzew. Cykl życia D. heteracantha nie jest związany z porami roku. Mogą żyć do dwóch lat.

Jak informował portal Życie: EKSPARTNER ALICJI BACHLEDY-CURUŚ WDAŁ SIĘ W NOWY ROMANS. COLIN FARRELL WIDUJE SIĘ ZE ZNANĄ GWIAZDĄ HOLLYWOOD

Portal Życie pisał również o… ŁUKASZ SZUMOWSKI PODJĄŁ WAŻNĄ DECYZJĘ. POLACY DOSTAJĄ WAŻNE SMS-Y, NIE MOŻNA ICH ZIGNOROWAĆ. CO NALEŻY ZROBIĆ