Nie ma chyba osoby na świecie, której nie denerwują komary. Kiedy tylko rozpoczyna się lato i z radością możemy korzystać z wysokich temperatur natychmiast pojawiają się uciążliwe owady.

Uciążliwe owady

Szczególnie mocno doskwierają nam podczas wypraw nad wodę. Podczas jednego wieczoru potrafimy dostrzec na swojej skórze kilkanaście nowych ugryzień. Jak sobie z tym radzić?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, których zadaniem jest odstraszanie insektów. Jednak mało kto wie, że większość z nich zawiera substancje mogące być szkodliwe, szczególnie dla naszych najmłodszych pociech.

Jak się jednak okazuje, istnieje kilka naturalnych sposobów, które są skuteczne w walce z komarami.

Przede wszystkim ważne jest, aby unikać używania perfum oraz środków pielęgnacyjnych o kwiatowym zapachu. To właśnie woń kwiatów unosząca się wokół nas przyciąga komary.

Co więcej, komary uwielbiają ciemne ubrania oraz zapach kwasu mlekowego, który powstaje kiedy intensywnie ćwiczymy.

Komary są niezwykle uciążliwe! / www.brown.edu/

Skuteczne sposoby na komary

Jak zaleca portal parenting.pl kiedy wychodzimy na wieczorny spacer dobrze jest spryskać się olejkiem eterycznym, który najlepiej rozcieńczyć z innym nie zapachowym olejkiem.

Najbardziej korzystne jest stosowanie olejków goździkowych lub też z trawy z trawy cytrynowej. Nie używajmy ich jednak kiedy wychodzimy na śłonce, bowiem mogą nas uczulić.

Samodzielnie możemy przygotować też naturalny środek odstraszający komary. W tym celu możemy zmieszać ze sobą wiele olejków eterycznych np. o zapachu cedru czy mięty pieprzowej, a następnie do wszystkiego dolać 100 ml oleju z winogron, słonecznikowego lub też oliwy z oliwek.

Tak przygotowaną mieszankę możemy nanieść na odsłonięte części ciała, które są wystawione na ugryzienia komarów.

W ogrodzie czy też na balkonie warto zasadzić kocimiętkę lub pelargonie. Ich zapach naturalnie odstraszy komary i będą one omijać nasz taras.

Podobne zastosowanie ma pokrojona cebula lub też czosnek. Wystarczy położyć kilka plasterków na tarasie czy balkonie, a problem z komarami zniknie w mgnieniu oka.

Komary są niezwykle uciążliwe! / sitn.hms.harvard.ed

Przypomnij sobie o… GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: CZY MOŻEMY JUŻ KUPIĆ POLSKIE TRUSKAWKI? OKAZUJE SIĘ, ŻE ŁATWO MOŻEMY SIĘ NABRAĆ. ROLNICY APELUJĄ O ROZWAGĘ

Portal Życie pisał również o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE