Dla niektórych osób sprzątanie domu to prawdziwe wyzwanie. Aby ułatwić sobie to zadanie wystarczy wypróbować sprawdzone domowe triki. Dzięki temu przekonasz się, że Twoje mieszkanie może lśnić czystością.

Jeśli nie lubisz sprzątać, koniecznie spróbuj tych kilka sztuczek. Dzięki nim dużo szybciej wykonasz swoje domowe obowiązki. W ten sposób bardzo szybko można rozprawić się z zabrudzonymi powierzchniami i użyć do tego rzeczy, które zapewne wylądowałyby w koszu.

Użyj skarpet do czyszczenia kurzu

Masz w szafie stare i dziurawe skarpety? Nie wyrzucaj ich, bo mogą się przydać do czyszczenia.. rolet! Wystarczy, że założysz skarpetę na dłoń i pomoczysz ją delikatnie w wodzie. Następnie wyczyść brudne rolety z kurzu i gotowe.

Rolety. Źródło: anwis.pl
Rolety. Źródło: anwis.pl
Rolety. Źródło: anwis.pl

Folia aluminiowa pomoże w sprzątaniu kuchni

Nie ma nic prostszego niż czyszczenie przypalonego naczynia żaroodpornego folią aluminiową. Wystarczy oderwać kawałek folii i zwinąć ją w kulkę. Następnie umyj nią naczynie z użyciem płynu do mycia naczyń.

Folia aluminiowa. Źródło: niebalaganka.pl
Folia aluminiowa. Źródło: niebalaganka.pl
Folia aluminiowa. Źródło: niebalaganka.pl

Mycie okien domowym preparatem

Rowki okien zazwyczaj jest ciężko porządnie wyczyścić. Na szczęście mamy na to sposób. Przygotuj do tego specjalny środek – wymieszaj odrobinę sody i octu tak, aby powstała z tego papka przypominająca mokry piasek. Następnie umieść ją na zabrudzonych powierzchniach i pozostaw na 10 minut. Po tym czasie zmyj delikatnie preparat gąbką.

Mycie okien. Źródło: wp.pl
Mycie okien. Źródło: wp.pl
Mycie okien. Źródło: wp.pl

Lodówka będzie błyszczeć jak nowa

Do czyszczenia stali nierdzewnej, czyli na przykład wierzchu lodówki, możemy użyć kremu do golenia. Wystarczy, że umieścić krem na gąbce i zmyjesz nią zabrudzoną powierzchnię.

Mycie lodówki. Źródło: deccoria.pl
Mycie lodówki. Źródło: deccoria.pl
Mycie lodówki. Źródło: deccoria.pl

Sposób na czystą łazienkę

Męczysz się z wiecznie brudnym kranem? Okazuje się, że szybko możesz go wyczyścić. Umieść na nim odrobinę pasty do mycia zębów i dokładnie ją wetrzyj. Po kilku minutach spłucz baterię ciepłą wodą. Kran będzie błyszczeć jak nowy!

Przypomnij sobie o… MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

Jak informował portal Życie: SYN KATE I WILLIAMA MA TRUDNOŚCI W NAUCE? KSIĘŻNA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA SZCZERĄ WYPOWIEDŹ

Portal Życie pisał również o… CÓRKA EWY SAŁACKIEJ JEST JUŻ DOROSŁĄ KOBIETĄ. MATYLDA KIRSTEIN WSPOMINA MAMĘ. CZY JEST DO NIEJ PODOBNA