To musiał być naprawdę przykry widok, skoro ceniąca sportowe dokonania legendy polskiej lekkoatletyki zmarłej w 2018 roku Ireny Szewińskiej Ola Kwaśniewska wpadła w tak wielkie oburzenie! Córka byłego prezydenta nie zostawiła suchej nitki na upamiętniającej bijącą światowe rekordy sportsmenkę płaskorzeźbie, którą zobaczyła na ścianie jednej z podwarszawskich szkół!

Aleksandra Kwaśniewska wyśmiała płaskorzeźbę upamiętniającą Irenę Szewińską!

Irena Szewińska stała się patronką jednej ze szkół podstawowych w podwarszawskich Łomiankach i władze szkoły postanowiły upamiętnić słynną sportsmenkę i mistrzynię olimpijską w postaci płaskorzeźby na ścianie placówki. Niestety, zamiast godnego wielkości Ireny Szewińskiej dzieła rzeźbiarskiego powstała zwyczajna karykatura. Twór odsłonięto kilka miesięcy po śmierci lekkoatletki w 2018 roku, jednak Aleksandra Kwaśniewska dopiero dziś na nią wpadła.

Komentarz wraz ze zdjęciem na profilu córki byłego prezydenta na Instagramie jest bardzo wymowny

- „Tak piękna!” – napisała z wielką dozą ironii, uzupełniając później publikację o równie „udane” popiersie Cristiano Ronaldo.

Śmiechom internautów nie ma końca, a post na Instagramie zalała fala zbulwersowanych poziomem polskiej sztuki użytkowej internautów.

źródło: Instagram

Cóż, widząc zmasakrowaną twarz Ireny Szewińskiej – niezwykle pięknej i dostojnej kobiety - nietrudno zgodzić się ze zdaniem Aleksandry Kwaśniewskiej. Wiele osób uważa, że ta płaskorzeźba obraża mistrzynię i powinna zostać zdjęta, by nie godzić w wizerunek zmarłej lekkoatletki.

źródło: Instagram

W czasie bezpośrednio po odsłonięciu pomnika na Twitterze dziennikarz Michał Majewski pisał o nim:

- Jestem za stawianiem pomników Szewińskiej i nazywaniem Jej imieniem ulic. Powoli jednak skłaniam się ku pomysłowi, że zagłosuję na tych, którzy zrobią coś ze stanem polskiego rzeźbiarstwa – komentował, dodając ironicznie, że ma nadzieję, iż popiersie powstało na plastyce klasy II C.

źródło: Twitter

Przypomnij sobie o… MAŁGORZATA KIDAWA-BŁOŃSKA PŁAWI SIĘ W LUKSUSACH. PO OSTATNICH WYDARZENIACH REALIZUJE PASJĘ W OTOCZENIU EKSKLUZYWNYCH SAMOCHODÓW

Jak informował portal Życie: AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK JEST GOTOWA NA POWRÓT TVN? JAKIE PLANY ZAWODOWE MA POPULARNA PREZENTERKA

Portal Życie pisał również o… KRZYSZTOF CUGOWSKI SZCZERZE O SWOIM STANIE ZDROWIA. „W MOIM PRZYPADKU ODLEGŁE PLANOWANIE JEST DOSYĆ ŚMIESZNE”. CO MU DOLEGA