Krzysztof Cugowski to urodzony w 1950 roku w Lublinie wokalista rockowy. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 1969 roku, kiedy to postanowił założyć zespół.

Budka Suflera szybko stała się znanym zespołem, a sam Cugowski w 1975 roku znalazł się na pierwszym miejscu w notowaniu na najlepszego wokalistę roku.

W 1976 roku porzucił jednak zespół na rzecz innych muzyków. Do Budki Suflera powrócił w 1984 roku. Późniejsze lata przyniosły artyście wiele koncertów w kraju i poza nim, m.in. w USA.

Niespodziewanie w 2014 roku charakterystyczna grupa zawiesiła działalność. Ponownie pojawiła się na scenie w 2019.

Krzysztof Cugowski o swoim stanie zdrowia

Krzysztof Cugowski od wielu lat jest częścią show-biznesu, a jego sukcesy robią ogromne wrażenie. O ich popularności świadczy fakt, że niektóre klasyki Polacy śpiewają do dziś.

Krzysztof Cugowski. Źródło: Youtube
Krzysztof Cugowski. Źródło: Youtube
Krzysztof Cugowski. Źródło: Youtube

Jak podaje Pikio, w programie „Gwiazdy bez maski” szczerze opowiedział o swoich refleksjach związanych ze zbliżającymi się 70 urodzinami.

Okazało się, że Krzysztof Cugowski nie wiedzie tak kolorowego życia, jak mogłoby się wydawać. Jego nietuzinkowy głos wciąż robi wrażenie, jednak sam wokalista jest zmartwiony o to, jak będzie teraz.

- W moim wieku jest tak, że dzisiaj jest wszystko ładnie i wszystko się zgadza, a za tydzień lekarz mi powie, że już się trzeba zabierać. W moim przypadku odległe planowanie jest dosyć śmieszne. Ja tego nie robię – opowiadał.

Spytany o to, co robi, by tak wyglądać w swoim wieku, odpowiedział całkiem szczerze:

- Nie mam zielonego pojęcia. Przestałem palić papierosy 35 lat temu i to jest jedyna rzecz, jaką dla swojego zdrowia zrobiłem. Niestety, wódkę piję nie tak często, jakbym chciał...

Krzysztof Cugowski. Źródło: Youtube
Krzysztof Cugowski. Źródło: Youtube
Krzysztof Cugowski. Źródło: Youtube

Wokalista 30 maja obchodzić będzie już 70 urodziny. Pochodzi z długowiecznej rodziny – jego rodzice żyli ponad 90 lat.

- Cieszyłbym się, gdybym miał 30 albo 40 lat. Cieszę się tylko z tego powodu, że żyję, to jest najistotniejsze. Człowiek zawsze żyje naprzód. To, co było, owszem jest ważne, ale dla każdego człowieka jest ważne, co będzie jutro, za tydzień, za miesiąc, za rok, za kilka lat. Różnica między mną, a dużo młodszymi kolegami polega na tym, że ta moja perspektywa naprzód jest, powiedziałbym, dosyć ograniczona i zdaję sobie z tego sprawę. Oczywiście o tym nie myślę, bo bym oszalał – opowiadał.

Przypomnij sobie o… CZAS TYKA. MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN NIEDŁUGO URODZI DZIECKO. JAK SIĘ Z TYM CZUJE

Jak informował portal Życie: JEŚLI MASZ W DOMU PAMIĄTKI Z PRL-U TO MOŻE OZNACZAĆ, ŻE JESTEŚ NIEZWYKLE BOGATY. WARTOŚĆ NIEKTÓRYCH Z NICH POTRAFI ZADZIWIĆ

Portal Życie pisał również o… KORONAWIRUS W POLSCE. WEDŁUG MINISTERSTWA ZDROWIA, JEDNO Z POLSKICH WOJEWÓDZTW JEST NIEMA WOLNE OD SARS COV-2