Okres Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej skończył się już bardzo dawno temu. Mimo, że nie był to najlepszy czas dla Polaków, wiele osób wspomina go z pewnym sentymentem.

Pokolenie dzieci, które żyło w czasach PRL-u jest obecnie po czterdziestce.

Mimo, że na półkach wciąż brakowało produktów, w telewizji było tylko kilka kanałów, a kogel mogel był najpopularniejszym przysmakiem dzieciaków to wiele osób z łezką w oku wraca do wspomnień, jakie zostawił w ich pamięci ten wyjątkowy okres.

W domach wielu z nas można znaleźć jeszcze przedmioty, które pochodzą z tamtych czasów. Szczególnie dużo znajduje się na strychach w domach naszych dziadków. Jak się okazuje, warto je uporządkować ponieważ być może znajdziemy tam coś, co da nam nagły i dość spory przypływ gotówki.

Polacy w czasach PRL-u / teatrnn.pl

Można sporo zarobić!

Jak donosi portal Pikio.pl jednym z takich przedmiotów może być, popularny w tamtym czasie, komiks „Relax”. Jeśli posiadasz cały zestaw, który składa się z numerów od 1 do 31 to jesteś niesamowitym szczęściarzem!

Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za niego nawet 1400 złotych! Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że z biegiem lat ceny te będą rosnąć.

W komiksie tym możemy znaleźć ilustracje takich sławnych rysowników jak Andrzej Mleczko, Bogusław Polch czy też Janusz Christa.

Co ciekawe, inne przedmioty z czasów PRL-u również są sporo warte. Sporą kwotę można zarobić sprzedając maszynę do pisania, popularnej firmy „Łucznik”.

Do łask wracają także meble oraz zastawy stołowe z tamtych czasów. Kolekcjonerzy są w stanie za nie zapłacić naprawdę sporo pieniędzy!

Warto więc rozejrzeć się po swoim strychu i odkurzyć przedmioty pochodzące z czasów PRL-u. Może się okazać, że dostaniemy za nie sporą gotówkę!

Słynny komiks Relax / www.polonia.sk

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT