Pewien mężczyzna miał kota, który regularnie wychodził na samotne przechadzki po okolicy. Każdego dnia wieczorem zjawiał się z powrotem w domu, jednak tym razem stało się to, czego nie przewidział jego opiekun.

Pewnego wieczoru Viktor Usov zaczął martwić się o swojego kota, Sashę, gdy ten nie pojawił się w domu, jak to zwykle miał w zwyczaju. To, co stało się później, przeszło najśmielsze oczekiwania mężczyzny.

Kot przeszedł kilka tysięcy kilometrów

Viktor Usov mieszkał w Portland, na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna czekał przez jakiś czas na powrót swojego kota, jednak gdy ten nie zjawiał się w domu, opiekun uznał, że widocznie zginął pod kołami samochodu.

Kot. Źródło: funnycat.pl
Kot. Źródło: funnycat.pl
Kot. Źródło: funnycat.pl

Opiekun zwierzęcia był przekonany, że nigdy więcej nie będzie mu dane zobaczyć swojego czworonożnego przyjaciela. Jednak pewnego dnia, po pięciu latach od zaginięcia Sashy, odebrał nieoczekiwany telefon od pracowników Santa Fe Animal Services.

Było to o tyle niezwykłe, że Santa Fe, miasto w Nowym Meksyku na południu Stanów Zjednoczonych, jest położone 2 tys. kilometrów od miejsca zamieszkania Viktora. Tymczasem pracownicy placówki poinformowali, że znaleźli jego kota i zidentyfikowali go dzięki mikroczipowi.

Nikt nie wie, jak kotu udało się przejść tak daleko. Znaleziono go przypadkiem – jeden z pracowników myślał, że zwierzę jest bezdomne, i wziął go pod opiekę, jednak postanowił sprawdzić, czy kot został zaczipowany.

Kot. Źródło: metro.co.uk
Kot. Źródło: metro.co.uk
Kot. Źródło: metro.co.uk

Viktor Usov nie mógł pojechać po kota, więc zwierzę przebyło drogę powrotną samolotem.

Takie historie pokazują, że warto jest zabezpieczyć ogród, po którym chodzi kot, lub wyprowadzać go na spacer na szelkach oraz smyczy, dzięki czemu można uniknąć stresu i być pewnym, że kot nie zostanie potrącony, otruty ani zaatakowany przez inne zwierzę.

Przypomnij sobie o… FRANCISZEK PIECZKA OPOWIADA O ŻYCIU W CZASIE PANDEMII. JAK W OBECNEJ SYTUACJI RADZI SOBIE ZNANY POLSKI AKTOR: "WSZYSTKO MOŻE SIĘ TAK SZYBKO SKOŃCZYĆ"

Jak informował portal Życie: NAJSTARSZA POLKA, KTÓRA WYGRAŁA Z KORONAWIRUSEM. MA 103 LATA. JAK JEJ SIĘ TO UDAŁO

Portal Życie pisał również o… WALORYZACJA UCIESZY WIELU SENIORÓW. MOŻNA ZYSKAĆ TYSIĄCE ZŁOTYCH. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ, ABY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE