Regularne nawadnianie organizmu jest niezwykle ważne. Woda ma duży wpływ na nasze zdrowie, głównie na funkcjonowanie mózgu i poziom naszej energii. Choć zapotrzebowanie na płyny każdego z nas jest różne, to jednak człowiek powinien wypijać przynajmniej 2-3 litry wody dziennie.

Płyny powinniśmy przyjmować regularnie od rana do wieczora. Czasem zdarza się również, że chce nam się pić w nocy. Okazuje się, że wtedy warto pamiętać o jednej ważnej zasadzie.

Picie wody. Źródło: jestesfit.com
Picie wody. Źródło: jestesfit.com
Picie wody. Źródło: jestesfit.com

Lepiej nie stawiać szklanki z wodą obok łóżka

Czasem zdarza się, że obudzimy się w środku nocy z przesuszonym gardłem. Pierwsze o czym wówczas myślimy to woda. Oczywiście należy wtedy napić się kilka łyków płynu, jednak warto pamiętam o jednej, bardzo ważnej zasadzie.

Nie powinniśmy szklanki z wodą zostawiać na noc obok łóżka. W nocy, głównie w okresie letnim, może wlecieć nam do szklanki z płynem wiele owadów, które przenoszą bakterie. Nawet się nie zorientujemy, a mucha lub komar wylądują w naszym żołądku.

Ponadto do szklanki z wodą może także nalecieć kurz i bakterie, które się na nim znajdują. Ponadto w sypialni panuje raczej ciepła temperatura, co powoduje, że bakterie w wodzie tylko się namnażają. Wielu naukowców uważa, że woda pozostawiona w szklance na całą noc, nie nadaje się rano do picia.

Szklanka wody. Źródło: mamadu.pl
Szklanka wody. Źródło: mamadu.pl
Szklanka wody. Źródło: mamadu.pl

Jeśli już chcemy wypić wodę w nocy, lepiej przygotować przy łóżku napełnioną butelkę. Dzięki temu, że będzie zamknięta, nie nalecą do niej żadne bakterie.

Mimo wszystko należy pamiętać, że płyny powinniśmy przyjmować przez cały dzień regularnie. Nie należy przyjmować większej ilości wody wieczorem, a tym bardziej w nocy.

Może zainteresuje Cię to: NAUKOWCY SĄ ZGODNI. ZAJMOWANIE SIĘ WNUKAMI JEST GWARANCJĄ DŁUŻSZEGO I SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA

Polecamy także: DLACZEGO NIE POWINNIŚMY USTĘPOWAĆ MIEJSCA STARSZYM OSOBOM. NAUKOWCY WYJAŚNIAJĄ

Portal "Życie" informował o: CZY PŁYNY DO JAMY USTNEJ CHRONIĄ PRZED KORONAWIRUSEM? NAUKOWCY WHO PRZEDSTAWIAJĄ RAPORT