Marta Lipińska urodziła się w 1940 roku, a w 1962 skończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W pierwszych produkcjach widzowie byli oczarowani jej urodą. Sama aktorka wspomina, że mężczyźni wysyłali jej wiele pochlebnych listów, a nawet niektórzy się o nią bili.

Marta Lipińska postanowiła opowiedzieć o swojej burzliwej młodości. Kobieta podczas jednego z wywiadów opowiedziała o swoim młodzieńczym zamiłowaniu do flirtów oraz romansów, które były z zainteresowaniem obserwowane przez mieszkańców Warszawy.

Marta Lipińska. Źródło: radioszczecin.pl
Marta Lipińska. Źródło: radioszczecin.pl
Marta Lipińska. Źródło: radioszczecin.pl

Szalona młodość Marty Lipińskiej

Marta Lipińska jest aktorką teatralną oraz filmową. Teraz można oglądać ją regularnie na antenie TVP w serialu „Ranczo”, jednak jej bardzo znaną rolą, szczególnie wśród starszego pokolenia, jest występ w słuchowisku „Kocham pana, panie Sułku”.

Grała tam Elizę, która była zakochana w Sułku, granym przez Krzysztofa Kowalewskiego. Tymczasem w życiu Marty Lipińskiej wszystko wyglądało odwrotnie – to ona była łamaczką męskich serc.

Jak przyznaje Marta Lipińska – kochała flirt, choć gdy była w związku, partner nie miał się o co obawiać. Dodała, że po liceum chodziła na liczne randki.

[quote author=""]Krążyły opowieści, jak na fuksówce dwaj amanci pobili się, kto będzie trzymał mój szal.

– wspominała z rozrzewnieniem gwiazda „Rancza”.

Kim byli wspomniani adoratorzy? To Roman Wilhelmi oraz Andrzej Kostenko, choć nie oni jedyni starali się o uwagę Marty Lipińskiej. Podczas studiów wyszła za Krzysztofa Winiewicza, jednak małżeństwo szybko się skończyło.

Marta Lipińska. Źródło: interia.pl
Marta Lipińska. Źródło: interia.pl
Marta Lipińska. Źródło: interia.pl

Kolejnym mężem Marty Lipińskiej został Maciej Englert. To prawdziwa miłość – są razem już od ponad 50 lat i doczekali się dwojga dzieci.

Czemu Marta Lipińska zawdzięcza swój sukces?

Kobieta wyznała, że w świecie show biznesu jest po prostu sobą. Nie udaje nikogo innego. Liczy się dla niej praca, a nie szum w mediach. Dlatego Marta Lipińska nie chodzi na bankiety i inne tego typu spotkania.

Została aktorką nie po to, by być sławną lecz dla samej pracy. Marta Lipińska stroni od skandali i nie chce się nawet pojawiać w kolorowych magazynach. Chce się skupić jedynie na aktorstwie i robić to jak najlepiej.

Marta Lipińska. Źródło: wp.pl
Marta Lipińska. Źródło: wp.pl
Marta Lipińska. Źródło: wp.pl

Może zainteresuje Cię to: WOW, CO ZA GUST. KUCHNIA MAŁGOSI SOCHY WYGLĄDA ZACHWYCAJĄCO

Portal "Życie" informował o: CO ZA UBIÓR. ANNA MUCHA ZALICZYŁA MODOWĄ WPADKĘ, CZY POKAZAŁA ZA DUŻO

Portal "Życie" poleca: JOANNA KRUPA MA MUZYKALNĄ CÓRECZKĘ. ASHA-LEIGH MA ZADATKI NA TANCERKĘ, NOWE NAGRANIE PODBIŁO INTERNET