Niektóre domowe triki pomogą zachować mieszkanie w czystości bez dużego nakładu pracy i czasu. Dzięki jednemu z nich sprzątanie lodówki będzie dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Skorzystaj z niego, a Twoja lodówka będzie zawsze lśnić. Potrzebujesz do tego jedynie wacika kosmetycznego i odrobiny wanilii.

Szybki i prosty sposób na nieprzyjemny zapach w lodówce

Dla niektórych osób sprzątanie domu to prawdziwe wyzwanie. Aby ułatwić sobie to zadanie wystarczy wypróbować sprawdzone domowe triki. Dzięki temu przekonasz się, że Twoje mieszkanie może lśnić czystością. Sukces gwarantowany!

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z lodówki, najpierw rozpocznij od jej porządnego wyczyszczenia. Opróżnij ją i następnie umyj. Możesz do tego użyć wody z solą. Wystarczy rozpuścić garść soli w czterech litrach ciepłej wody. Wszystkie stare produkty należy wyrzucić, gdyż to głównie one powodują brzydki zapach.

Czyszczenie lodówki. Źródło: mjakmrowka.pl
Czyszczenie lodówki. Źródło: mjakmrowka.pl
Czyszczenie lodówki. Źródło: mjakmrowka.pl

Zdarza się jednak tak, że ze świeżo wyczyszczonej lodówki i tak wydobywa się nieprzyjemny zapach. Może być to spowodowane charakterystycznymi zapachami różnych produktów. Dlatego najlepiej przechowywać te produkty w specjalnych pojemnikach z przykrywką.

Ponadto warto wykorzystać prosty i szybki sposób naszych babć. Bardzo często, pomimo zastosowania powyższych rad, nasza lodówka wciąż może nieprzyjemnie pachnieć. Wtedy na ratunek przychodzi.. wacik kosmetyczny!

Wystarczy, że obtoczymy wacik w sproszkowanej wanilii i umieścimy go w lodówce. Nie tylko usunie on brzydkie zapachy, ale także nada naszej lodówce ładnego, świeżego zapachu.

Jeśli nie masz wanilii, nic straconego! Możesz także użyć soku z cytryny u umieścić nasączony wacik w lodówce.

Czyszczenie lodówki. Źródło: kobieceinspiracje.pl
Czyszczenie lodówki. Źródło: kobieceinspiracje.pl
Czyszczenie lodówki. Źródło: kobieceinspiracje.pl

Może zainteresuje Cię to: WOW, CO ZA GUST. KUCHNIA MAŁGOSI SOCHY WYGLĄDA ZACHWYCAJĄCO

Portal "Życie" informował o: CO ZA UBIÓR. ANNA MUCHA ZALICZYŁA MODOWĄ WPADKĘ, CZY POKAZAŁA ZA DUŻO

Portal "Życie" poleca: JOANNA KRUPA MA MUZYKALNĄ CÓRECZKĘ. ASHA-LEIGH MA ZADATKI NA TANCERKĘ, NOWE NAGRANIE PODBIŁO INTERNET