Banany zaliczają się do najpopularniejszych owoców na świecie. Cenione są przede wszystkim za słodkawy smak i wyjątkowy aromat. Jak się okazuje, nie tylko są smaczne, ale też mają wiele właściwości prozdrowotnych.

Banany są bogatym źródłem licznych witamin i minerałów, które wspierają funkcjonowanie organizmu. Jak się okazuje, ogromne znaczenie ma jednak stopień ich dojrzałości. Zazwyczaj najcenniejsze są okazy najbardziej dojrzałe, a więc posiadające ciemne plamy.

Banany. Źródło: tvn24.pl
Banany. Źródło: tvn24.pl
Banany. Źródło: tvn24.pl

Poza witaminami banany mają także wiele cennych właściwości. Naukowcy są zgodni – mają zbawienny wpływ na nasz układ krwionośny, lecz to jeszcze nie wszystko.

Jakie właściwości prozdrowotne mają banany?

Jak podają naukowcy z USA, dzięki potasowi banany dobrze wpływają na pracę naszego układu krwionośnego. Według US Food and Drug Administration mogą one być środkiem, który obniżać będzie ciśnienie krwi, a ta właściwość sprawia, że u osób regularnie spożywających banany spada ryzyko zawału serca.

Co więcej, do dostarczenia sobie dawki potasu, która będzie wspomagać układ krwionośny, wystarczy tylko jeden banan dziennie. To jeszcze nie wszystko.

Banany. Źródło: poradnikzdrowie.pl
Banany. Źródło: poradnikzdrowie.pl
Banany. Źródło: poradnikzdrowie.pl

Naukowcy w ostatnich badaniach potwierdzili, że osoby chorujące na depresję są w stanie złagodzić objawy właśnie przez jedzenie bananów.

Według specjalistów wszystko dlatego, że w tych słodkich owocach znajdziemy tryptofan – aminokwas egzogenny będący prekursorem serotoniny, która nazywana bywa także hormonem szczęścia.

Warto wiedzieć również, że w bananach znajduje się wiele witamin, między innymi te z grupy B, dzięki którym możemy wspomagać swój układ nerwowy. Według ekspertów uwzględnienie bananów w swojej diecie to świetny sposób na skołatane nerwy, dzięki nim możemy także utrzymywać dobry nastrój.

Przypomnij sobie o… JEZUS NIE POZWOLIŁ SIĘ OBWOŁAĆ KRÓLEM. JEMU NIE CHODZI O WŁADZĘ

Jak informował portal Życie: CZAS NA KOLEJNY ETAP W ŻYCIU POPULARNEJ BLOGERKI. TERAZ JULKA ZOSTANIE MAMĄ

Portal Życie pisał również o… KASIA KOWALSKA GRA SWOIM FANOM NA NOSIE? OLA KOWALSKA ZABLOKOWAŁA PROFIL, ŻEBY NIE OTRZYMYWAĆ KOMENTARZY OD ZBULWERSOWANYCH INTERNAUTÓW