Zbigniew Wodecki to jeden z tych artystów, którzy zapisali się kartach polskiej sceny muzycznej wielkimi literami. Dzięki swojemu charakterowi zjednał sobie wielu ludzi.

Z pewnością Zbigniew Wodecki zostanie zapamiętany jako wielka gwiazda polskiej estrady. Muzyk zmarł w 2017 roku, jednak pozostaje żywy w pamięci swojej rodziny oraz fanów.

Zbigniew Wodecki stał się znany szerszej publiczności na początku lat 70. XX wieku. Zanim zdobył ogromną sławę, również próbował swoich sił w muzyce – jak wspominają jego najbliżsi, od dziecka chodził na lekcje śpiewu, uczył się także w szkole muzycznej.

Pełna sukcesów kariera słynnego muzyka trwała ponad 40 lat. Mężczyzna rozpoczął karierę na scenie w 1972 roku i koncertował prawie do końca. Nikt nie spodziewał się, że w 2017 roku ze względu na powikłania po operacji Zbigniew Wodecki odejdzie z tego świata.

Zbigniew Wodecki. Źródło: wiadomosci.com
Zbigniew Wodecki. Źródło: wiadomosci.com
Zbigniew Wodecki. Źródło: wiadomosci.com

Tajemnica Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki 6 maja kończyłby 70 lat. Jego nagła śmierć 22 maja 2017 roku wstrząsnęła nie tylko najbliższymi muzyka, ale także jego fanami.

Słynny artysta pozostaje żywy w pamięci innych. Do takich należała także Anna Dymna – przez wiele lat gwiazdy przyjaźniły się. Zapytana przez dziennikarzy o relację z Wodeckim opowiedziała co nieco o tym, co ich łączyło.

- [Znaliśmy się – przyp. red.] całe życie. Ja z Krakowa, on z Krakowa. Był dla mnie, jak brat. Był niezwykłą osobą w moim życiu. To człowiek zawsze uśmiechnięty, zawsze żartował do samego końca. Takich ludzi jak on jest bardzo mało w naszym życiu. Gdy spotyka się taką osobę, to nie wiem, w jak złym człowiek byłby nastroju, od razu się uśmiecha. Zbyszek zarażał swoją energią i uśmiechem wszystkich, których spotykał – wspominała ciepło.

Zbigniew Wodecki. Źródło: onet.pl
Zbigniew Wodecki. Źródło: onet.pl
Zbigniew Wodecki. Źródło: onet.pl

Dodała, że po założeniu fundacji zawsze mogła liczyć na wsparcie Wodeckiego. Spotykali się nie tylko prywatnie, ale w ramach zawodowej współpracy. Jak wyglądało ich ostatnie spotkanie?

- Był taki koncert dobroczynny zorganizowany przez krakowskiego producenta czekolad. Ja wówczas ze Zbysiem występowałam na scenie. Ostatnio to gdzieś zobaczyłam i zgłupiałam. Zdałam sobie sprawę z tego, że wtedy byłam z nim ostatni raz publicznie – przyznała.

Przypomnij sobie o… UCZESTNICZKA „ROLNIK SZUKA ŻONY” SZCZERZE O SWOIM UCZUCIU. GDYBY TERAZ POZNAŁA SWOJEGO WYBRANKA, NIC BY Z TEGO NIE WYSZŁO

Jak informował portal Życie: KTO BOGATEMU ZABRONI. GWIAZDOR Z „TAŃCA Z GWIAZDAMI” WYNAJĄŁ MIESZKANIE W LONDYNIE, BY JEGO CÓRKA NIE CZUŁA SIĘ SAMOTNA

Portal Życie pisał również o… TEŚCIOWA MAŁGORZATY ROZENEK WYZNAŁA CAŁĄ PRAWDĘ O JEJ CIĄŻY. CO TAKIEGO POWIEDZIAŁA