Lech Wałęsa to znany polski polityk, a także były prezydent kraju. To postać bardzo znana nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej.

W 1983 roku Lech Wałęsa otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, a w latach 1990-1995 był prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Ostatnimi czasy polityk słynie ze swoich ostrych wypowiedzi i zastanawiających poglądów.

Niedawno Lech Wałęsa w ostrych słowach skomentował zachowanie Beaty Szydło. Później przyznał, co sądzi o koronawirusie.

Lech Wałęsa. Źródło: onet.pl
Lech Wałęsa. Źródło: onet.pl
Lech Wałęsa. Źródło: onet.pl

- Nie zwracam uwagi na koronawirusa, nie boję się go, pracuję i koniec – mówił wtedy Lech Wałęsa. Mężczyzna ma 77 lat.

- Nie wzmacniam żadnej odporności, bo po co? W tym wieku? Mam 77 lat... Trzeba na coś umrzeć, ale wolałbym umrzeć na placu boju, a nie na koronawirusa – opowiadał.

- Ja jestem znudzony już, mi jest czas odejść, chcę na inną wysokość iść. Ludzie zawierzenia, z czystym sumieniem nie boją się wieczności. Ja tylko boję się Boga i trochę mojej żony – żartował podczas wywiadu.

Lech Wałęsa unika tego miejsca

Lech Wałęsa nie przerywał pracy – w dalszym ciągu pojawiał się we własnym biurze, gdzie przyjmował interesantów, rozmawiał także z dziennikarzami. Teraz chodzi co niedzielę do kościoła, gdzie odmawia modlitwy.

Okazuje się jednak, że przestał odwiedzać biuro w Gdańsku – postanowił, że zacznie pracować zdalnie. Jednak jego wizyty w kościele są regularne.

Lech Wałęsa w kościele. Źródło: se.pl
Lech Wałęsa w kościele. Źródło: se.pl
Lech Wałęsa w kościele. Źródło: se.pl

Syn polityka, Jarosław Wałęsa, próbował przekonać tatę, by ten zostawał w domu na czas modlitwy.

- Apeluję do ojca, żeby modlił się w domu. Chodząc do kościoła stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla wnuczka, czy innych w rodzinie – opowiadał Jarosław Wałęsa.

Przypomnij sobie o… NARESZCIE SĄ. WSZYSCY CZEKALI NA POLSKIE TRUSKAWKI, POMIDORY I OGÓRKI. ILE ZAPŁACIMY ZA KILOGRAM ŚWIEŻYCH OWOCÓW LUB WARZYW

Jak informował portal Życie: CZY CÓRKA KASI KOWALSKIEJ BYŁA ZARAŻONA KORONAWIRUSEM? SŁOWA MANAGERA ARTYSTKI NIE POZOSTAWIAJĄ ZŁUDZEŃ. INTERNAUCI SĄ ZNIESMACZENI