Paweł Królikowski był znanym i lubianym polskim aktorem. Zmarł w wieku 58 lat, 27 lutego nad ranem. Przegrał walkę z chorobą neurologiczną.

Początkowo aktor bagatelizował swój stan zdrowia, twierdząc, że to jedynie powikłania po grypie. Ostatecznie jego żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, poprosiła go, aby pojechał do szpitala. Tam okazało się, że doszło do pęknięcia tętniaka w mózgu.

Tuz przed Bożym Narodzeniem Paweł Królikowski trafił do szpitala, gdzie przebywał aż po sądny dzień. Wiadomość o odejściu Pawła Królikowskiego wstrząsnęła wszystkimi.

Aktor miał poważne problemy zdrowotne od 2015 roku – to wtedy zaczął cierpieć na problemy ze wzrokiem, zawroty głowy i niepokojąco częste wymioty.

Antek Królikowski i Paweł Królikowski. Źródło: pomponik.pl
Antek Królikowski i Paweł Królikowski. Źródło: pomponik.pl
Antek Królikowski i Paweł Królikowski. Źródło: pomponik.pl

Paweł Królikowski był mężem oraz ojcem pięciorga dzieci. Gwiazdor był bardzo kochany przez najbliższych, a także uwielbiany przez fanów.

Antek Królikowski zdobył się na szczere wyznanie

Rodzina Pawła Królikowskiego wciąż dochodzi do siebie po stracie. Jego fani także wciąż nie mogą się z tym pogodzić – miał zaledwie 58 lat.

W ostatnim z wywiadów jego syn, także aktor, Antek Królikowski, opowiedział o ojcu.

- Podchodził do życia tak, że praca jest najważniejsza, do końca był aktywny – mówił w wywiadzie dla Polsatu.

- On się bardzo ucieszył, ale to za krótko trwało, wątek miał być inny. Kiedy taty już nie mogło być na planie, produkcja zachowywała się wobec nas w sposób niezwykły. Mimo że nie mógł przyjechać na zdjęcia, a one były zaplanowane, wszyscy okazali zrozumienie.

- To było bardzo dziwne doświadczenie. Jak z tatą było gorzej, to miałem problem z niektórymi scenami, nie chciałem ich odgrywać, miałem poczucie, że to jest nie w porządku – mówił Antek o pracy z tatą na planie „W rytmie serca”.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski. Źródło: screen
Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski. Źródło: screen
Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski. Źródło: screen

Dodał także coś, o czym nikt nie wiedział – chciał zrealizować wspólny projekt z Pawłem Królikowskim.

- Szykowałem coś większego, ale nie zdążyłem, to jest duży ból. Cieszę się, że chociaż udało się zagrać w serialu, ale to nieporównywalne do tego, co planowałem – opowiedział.

Przypomnij sobie o… ŁUKASZ SZUMOWSKI PILNIE ZAAPELOWAŁ DO POLAKÓW. PADŁY BARDZO WAŻNE SŁOWA DOTYCZĄCE BIEŻĄCEJ SYTUACJI

Jak informował portal Życie: NAJSŁYNNIEJSZA PARA Z „CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA” W AKCJI. ASIA ZDRADZIŁA SEKRET DOTYCZĄCY CIĄŻY

Portal Życie pisał również o… JAK SWOBODNIE ODDYCHAĆ W MASECZCE OCHRONNEJ? KOBIETA ZNALAZŁA NA TO SPOSÓB I WYWOŁAŁA BURZLIWĄ DYSKUSJĘ W SIECI