W ostatnim czasie oczy wszystkich Polaków zwrócone są ku Łukaszowi Szumowskiemu, który w okresie pandemii ma ciężkie zadanie, jakim jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji, które mogą zmienić bieg wydarzeń w Polsce. Teraz minister zdrowia zaapelował do Polaków w ważnej sprawie.

Ważna wypowiedź Łukasza Szumowskiego

Łukasz Szumowski na co dzień podejmuje decyzje i działania, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Dziś rano wygłosił ważny apel do Polaków.

Nikt nie wiedział, że w porannej wypowiedzi ministra zdrowia zostanie zawarty tak ważny przekaz. Tymczasem mężczyzna poruszył istotny problem, który wciąż nie doczekał się rozwiązania.

Łukasz Szumowski pojawił się w programie „Rozmowa Piaseckiego”, emitowanym na antenie TVN24. Dyskutował z Konradem Piaseckim, prowadzącym, głównie na temat koronawirusa – jego ognisk oraz tego, jaki etap epidemii przechodzimy.

Nagle minister zdrowia wygłosił ważny apel do szpitali – zauważył, że większość ognisk wirusa z Wuhan znajduje się właśnie tam i, jak mówił, w szpitalach „powinniśmy testować na potęgę”.

- Apeluję też o testowanie personelu medycznego, jeśli są jakiekolwiek wątpliwości. Dużo tych testów ze szpitali niestety nie spływa – zauważył.

Dodał, że w obecnym momencie powinno się wykonywać do 20 tys. testów dziennie.

Wczoraj Łukasz Szumowski był gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia i informował, że Polska jest przygotowana na wykonywanie nawet 25 tys. testów na koronawirusa dziennie.

Jednak w opozycji do słów ministra zdrowia warto przypomnieć, że w ustawie antykryzysowej pierwotnie był zapis o obowiązkowych badaniach personelu medycznego na obecność koronawirusa raz w tygodniu, jednak został on wykreślony przez sejm.

- My nadal nie jesteśmy na tyle zaawansowani w epidemii, można powiedzieć, że epidemia jest przesunięta, ale też mamy stosunkowo łagodny jej przebieg – zauważał minister zdrowia.

Przypomnij sobie o… W TELEWIZJI WYEMITOWANO NAGRANIE Z OPERACJI PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. AKTOR BYŁ PRZYTOMNY I ROZMAWIAŁ Z LEKARZAMI PODCZAS ZABIEGU

Jak informował portal Życie: IMGW WYDAŁ OSTRZEŻENIA. POGODA W POLSCE NIE ROZPIESZCZA, SZYKUJE SIĘ KOLEJNE ZAŁAMANIE

Portal Życie pisał również o… JAK WYGLĄDA NAJSTARSZA CÓRKA NATALII KUKULSKIEJ? ALEŻ ONA WYROSŁA, JEST BARDZO PODOBNA DO MAMY