Ze względu na panującą w Polsce sytuację epidemiczną wprowadzono obostrzenia, które dotykają nas na każdym kroku. Jedno z najbardziej istotnych dotyczy obowiązku zasłaniania nosa oraz ust przez Polaków w miejscach publicznych.

Wspomniany nakaz budzi spore emocje ze względu na fakt, że maseczki ochronne, których noszenie zalecają władze, mogą powodować problemy z oddychaniem np. podczas uprawiania sportu. Są jednak osoby, które znalazły na to sposób. Co robią i co o tym sądzą inni?

maseczka. Screen: Swidnica24
maseczka. Screen: Swidnica24
maseczka. Screen: Swidnica24

Kobieta, która wymyśliła sposób ułatwiający oddychanie w maseczce ochronnej

W ostatnim czasie sieć obiegło nagranie wykonane przez pracownika jednej ze stacji benzynowych. Przedstawiało jedną z klientek, która wpadła na pomysł, jak ułatwić sobie oddychanie w maseczce ochronnej.

Jak się okazuje, jej pomysłem było… wycięcie w maseczce dziury na usta oraz nos. Twierdziła, że dzięki temu łatwiej jej złapać powietrze, a maseczka nie przeszkadza jej w codziennym życiu.

Pracownik stacji, gdy zobaczył, jak wygląda maseczka kobiety, zdziwił się i zapytał, gdzie udało jej się nabyć tego typu ochronę. Jak odparła, w gotowej, pełnej maseczce wycięła odpowiednią dziurę.

Cała sytuacja przydarzyła się w stanie Kentucky w USA, a pracownikiem stacji benzynowej, który opisał ją w sieci, był Joe Samaan.

Maseczka ochronna. Źródło: dziennik.pl
Maseczka ochronna. Źródło: dziennik.pl
Maseczka ochronna. Źródło: dziennik.pl

Nagranie pojawiło się na TikToku i wywołało falę komentarzy nie tylko wśród internautów, ale także światowych mediów. Co więcej, sprawą zainteresował się sam gubernator Kentucky, który poinformował, iż od 11 maja noszenie maseczek w miejscach publicznych będzie obowiązkowe we wspomnianym stanie Kentucky.

- Choć będzie to się wydawać dziwne i prawdopodobnie niewygodne, chcę abyśmy wiedzieli, że to kolejna drobna ofiara, na którą możemy się zdobyć, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo – mówił.

Przypomnij sobie o… W TELEWIZJI WYEMITOWANO NAGRANIE Z OPERACJI PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. AKTOR BYŁ PRZYTOMNY I ROZMAWIAŁ Z LEKARZAMI PODCZAS ZABIEGU

Jak informował portal Życie: IMGW WYDAŁ OSTRZEŻENIA. POGODA W POLSCE NIE ROZPIESZCZA, SZYKUJE SIĘ KOLEJNE ZAŁAMANIE

Portal Życie pisał również o… JAK WYGLĄDA NAJSTARSZA CÓRKA NATALII KUKULSKIEJ? ALEŻ ONA WYROSŁA, JEST BARDZO PODOBNA DO MAMY