Krystyna Janda jest jedną z tych gwiazd, które są bardzo aktywne w mediach społecznościowych. Dodatkowo, aktorka znana jest ze swojej silnej niechęci do partii rządzącej, którą często podkreśla w swoich postach.

Przypomnijmy, aktorka niedawno obchodziła swoje 67 urodziny i z tej okazji poprosiła swoich na Facebooku o uczestnictwo w protestach i walce o wolne oraz niezależne polskie sądy.

View this post on Instagram

Premiera BB

A post shared by Krystyna Janda (@tojajanda) on

Krystyna Janda obrażona przez księdza Zalewskiego.

Działania aktorki zostały skrytykowane przez skrajnie prawicowego duchownego. Przemówienie, które aktorka wygłosiła podczas trzydziestej rocznicy odbywania się pierwszych wolnych wyborów, zostało skrytykowane przez wyborców PiSu.

Wśród nich znalazł się ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który porównał Jandę do Wojciecha Jaruzelskiego.

Wystąpienie aktorki nie spodobało się prawicowcom

- W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my obywatele Rzeczypospolitej pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie. Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 r., składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej. Świadomi więzi łączących nas z Europą opowiadamy się po stronie wartości demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego. [...] Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści. Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa - czytała „Gdańską Deklarację Wolności i Solidarności” Krystyna Janda.

Znany z publicznego atakowania przeciwników Prawa i Sprawiedliwości duchowny, postanowił tym razem powiedzieć kilka ostrych słów w kierunku znanej i cenionej i artystki Krystyny Jandy.

Pani Janda czytająca deklarację w Gdańsku żywcem przypomina Wojciecha Jaruzelskiego czytającego dekret o stanie wojennym. Te same ciemne okulary, ta sama pogarda dla zwykłego obywatela #Polska. Jak głosi wiersz Miłosza na pomniku "Poeta pamięta [...] Spisane będą czyny i rozmowy - napisał duchowny w Internecie.

Przypomnij sobie o… BEATA KOZIDRAK ŚWIĘTUJE URODZINY. FANI PRZYPOMINAJĄ, ŻE DZIŚ „NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ W ROKU”. JAK WYGLĄDAŁA JEJ DROGA NA SZCZYT