Paweł Królikowski był znanym i lubianym polskim aktorem. Zmarł w wieku 58 lat, 27 lutego nad ranem. Przegrał walkę z chorobą neurologiczną.

Początkowo aktor bagatelizował swój stan zdrowia, twierdząc, że to jedynie powikłania po grypie. Ostatecznie jego żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, poprosiła go, aby pojechał do szpitala. Tam okazało się, że doszło do pęknięcia tętniaka w mózgu.

Tuz przed Bożym Narodzeniem Paweł Królikowski trafił do szpitala, gdzie przebywał aż po sądny dzień. Wiadomość o odejściu Pawła Królikowskiego wstrząsnęła wszystkimi.

Aktor miał poważne problemy zdrowotne od 2015 roku – to wtedy zaczął cierpieć na problemy ze wzrokiem, zawroty głowy i niepokojąco częste wymioty.

Antek Królikowski. Źródło: Instagram
Antek Królikowski. Źródło: Instagram
Antek Królikowski. Źródło: Instagram

Paweł Królikowski był mężem oraz ojcem pięciorga dzieci. Gwiazdor był bardzo kochany przez najbliższych, a także uwielbiany przez fanów.

Jak zachował się Polsat wobec Pawła Królikowskiego?

Antek Królikowski, pierworodny syn Pawła Królikowskiego oraz Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, ujawnił podczas wywiadu zdumiewającą prawdę. Opowiedział o tym, co zrobili pracownicy stacji Polsat.

Zmarły aktor był związany zawodowo ze słynną stacją już od wielu lat, zyskał tam wielu znajomych i przyjaciół. Paweł Królikowski był jurorem w popularnym programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, a także gwiazdą „W rytmie serca”.

Antek Królikowski wspomina tatę. Źródło: YouTube
Antek Królikowski wspomina tatę. Źródło: YouTube
Antek Królikowski wspomina tatę. Źródło: YouTube

- Wiedziałem, że to jest świetny pomysł, żeby z tatą jeszcze popracować. Tata starał się do ostatnich swoich dni. Niestety przedwcześnie odszedł od nas, to jest bardzo smutne – opowiedział syn aktora, Antek Królikowski. Opowiedział także, jak zachowała się stacja Polsat w stosunku do jego ojca.

- Produkcja zachowywała się wobec nas w sposób niezwykły. To było fantastyczne. Np. mimo że on nagle nie mógł przyjechać na zdjęcia, to po prostu wszyscy absolutnie okazali zrozumienie tacie, że niestety nie wygląda to wszystko tak, jak miało wyglądać. On zawsze tak podchodził do życia, że praca jest najważniejsza i facet musi pracować. Do końca swoich dni był aktywny i bardzo dużo ludzi mu pomagało w tym, żeby mógł swoją aktywność prowadzić.

- Był dla niego bardzo ważnym projektem. (...) kochał tych wszystkich artystów, naprawdę się zaangażował – skomentował udział Pawła Królikowskiego w show „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Przypomnij sobie o… HISTORIA SZEŚCIOMIESIĘCZNEJ DZIEWCZYNKI O IMIENIU ERIN. TO NAJMŁODSZA OSOBA NA ŚWIECIE, KTÓRA POKONAŁA KORONAWIRUSA

Jak informował portal Życie: BASIA KURDEJ-SZATAN SPODZIEWA SIĘ DZIECKA. AKTORKA POTWIERDZIŁA RADOSNE WIEŚCI. DODAŁA UROCZE ZDJĘCIE

Portal Życie pisał również o… TEGO NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ PO ANI Z "ROLNIK SZUKA ŻONY". UCZESTNICZKA MARZY O POSIADANIU MOTOCYKLU