Krystyna Janda jest jedną z tych polskich gwiazd, które zabierają głos w sprawie działań partii rządzącej zagrażających demokracji w naszym kraju. Tym razem aktorka zachęca do udziału w kolejnym ogólnopolskim proteście przeciwko niebezpiecznej reformy sądownictwa, którą forsuje PiS.

Tym razem partia Jarosława Kaczyńskiego powołała do życia ustawę, której celem jest dyscyplinowanie sędziów, aby niemożliwe stało się badanie pracy i niezawisłości poszczególnych sędziów powołanych przez Krajową Radę Sądownictwa.

Chodzi też o zmiany prawne, które PiS wprowadził, aby mieć dostęp do decyzji o wyborze członków Krajowej Rady Sądownictwa. Dotychczas w tej instytucji chroniącej niezależności sądów i niezawisłości sędziów zasiadali specjaliści, którzy byli wybierani przez pozostałych członków Rady. Gwarantowało to ich bezstronność i niezależność.

W 2018 roku PiS tak zmieniło prawo, że większość sędziów do KRS wybierana może być przez decyzję parlamentu. Z tego powodu Rada przestała być politycznie niezależna, co wzbudza ogromny niepokój obserwatorów.

- PiS wypowiada otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu! Planuje represje wobec sędziów i prokuratorów włącznie z wydaleniem z zawodu! Otwarcie nakazuje zaniechanie stosowania prawa europejskiego! To koniec trójpodziału władzy oraz krok w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej – dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu ws. protestu opublikowanego na Facebooku.

- Wzywamy wszystkich do protestu! 18 grudnia wyjdźmy na ulice w całej Polsce – solidarni z sędziami! Dziś sędziowie – jutro Ty! - apelują organizatorzy protestu.

Krystyna Janda obchodzi dziś 67. urodziny. Zaangażowana w sprawy dobra Polski aktorka zaapelowała, aby nie składać jej życzeń. Zamiast tego prosi o uczestnictwo w dniu dzisiejszym w protestach i walce o wolne oraz niezależne polskie sądy.

- Jutro 18 grudnia. Według dokumentów kończę jutro 67 lat. Moje urodziny spędzę pod sejmem aby wyrazić swój sprzeciw wobec tego co się dzieje. Proszę o nie składanie życzeń urodzinowych, wystarczy innych smutków. Mam uczucie że sytuacja jest krytyczna. Bardzo poważna. Pozdrawiam Państwa serdecznie. Do zobaczenia podczas protestu – napisała w poruszającym poście na Facebooku aktorka.

Jutro 18 grudnia. Według dokumentów kończę jutro 67 lat. Moje urodziny spędzę pod sejmem aby wyrazić swój sprzeciw wobec...

Gepostet von Krystyna Janda am Dienstag, 17. Dezember 2019

Przypomnij sobie o… MANDATY BĘDĄ UZALEŻNIONE OD ZAROBKÓW? JEDNO JEST PEWNE: KWOTY NA PEWNO PÓJDĄ W GÓRĘ

Jak informowal portal Zycie: NIEBYWAŁE! GWIAZDA SERIALU "RANCZO" TRAFIŁA ZA KRATKI. ZA CO ZAMKNIĘTO JĄ W WIĘZIENIU

Portal Zycie pisal równiez o… ZNACIE JUŻ NIEBIESKIE BANANY? TEN WYJĄTKOWY OWOC MA TEŻ OBŁĘDNY SMAK. CZY MOŻNA JE DOSTAĆ W POLSCE