Sitatungi, jedne z gatunków antylop, naturalnie zamieszkują zachodnią i centralną Afrykę. Okazuje się, że te niezwykłe zwierzęta radzą sobie nie tylko na lądzie, ale także na bagiennych i podmokłych terenach.

Antylopa ta świetnie radzi sobie także w wodzie. Może śmiało zanurzyć się do połowy ciała, a w razie niebezpieczeństwa jest w stanie nawet… zanurkować i popłynąć! Trzeba przyznać, że to niezwykła umiejętność, jak na antylopy.

Niezwykła antylopa we wrocławskim zoo

We wrocławskim zoo znajduje się niemałe stado sitatung. Antylopy tworzą zgraną grupę, a w tym roku dołączyły do nich cztery młode. Do końca 2020 roku jeszcze daleko, więc pewnie będzie ich więcej.

Antylopa. Źródło: tvn24.pl
Antylopa. Źródło: tvn24.pl
Antylopa. Źródło: tvn24.pl

Pracownicy wrocławskiego zoo przekonują, że antylopy mają zapewnione środowisko, jak najbardziej podobne do naturalnego. Okazuje się, że samica przechowuje młode w słomie. Wszytsko po to, by zapewnić im bezpieczeństwo.

Sitatungi to zwierzęta płochliwe, więc kiedy rodzą się młode, staramy się zapewnić im jak najwięcej spokoju. Tak jak w środowisku naturalnym, matka stara się ukryć młode w bezpiecznym miejscu, nim nie będzie na tyle samodzielne, by dołączyć do stada. Na razie więc dwa maluchy spędzają czas głównie ukryte w słomie, a matki podchodzą do nich tylko na karmienie. Pozostałe dwa spędzają już czas ze stadem.

- opowiedział dla TVN24 Łukasz Karolik z wrocławskiego zoo.

Antylopa. Źródło: tvn24.pl
Antylopa. Źródło: tvn24.pl
Antylopa. Źródło: tvn24.pl

Może zainteresuje Cię to: NAGRANIE AGNIESZKI CHYLIŃSKIEJ I JEJ CÓRECZKI PORUSZY NAWET KAMIENNE SERCA. MAJĄ ŚWIETNY SPOSÓB NA NUDĘ W CZASIE KWARANTANNY

Zobacz także: MANUELA MICHALAK ZMIENIŁA SIĘ NIE DO POZNANIA. CO SŁYCHAĆ U UCZESTNICZKI PIERWSZEJ EDYCJI BIG BROTHERA?

Portal "Życie" informował o: CZY W ŻYCIU KUBY WOJEWÓDZKIEGO POJAWIŁA SIĘ KOLEJNA KOBIETA, KTÓRA ZWRÓCIŁA MU W GŁOWIE? KRÓL TVN OPUBLIKOWAŁ TAJEMNICZE ZDJĘCIE