Woda stanowi 70% organizmu ludzkiego. W związku z tym przyjmowanie jej odpowiedniej ilości jest bardzo ważne. Woda pozytywnie wypływa na nasze samopoczucie, urodę i przede wszystkim zdrowie. Najważniejsze jest to, aby spożywać odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Niektórzy stawiają sobie nawet szklankę wody obok łóżka, po to, aby napić się łyka wody wtedy, kiedy przebudzą się podczas snu. Jak się okazuje ten niewinny nawyk może mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia.

Szklanka wody. Screen: krokdozdrowia.pl
Szklanka wody. Screen: krokdozdrowia.pl
Szklanka wody. Screen: krokdozdrowia.pl

Dlaczego nie powinieneś stawiać szklanki wody tuz obok lóżka?

Niż jest to, aby pamiętać o odpowiedniej ilości spożywanych wody. Zbyt duża, jak i zbyt mała ilość przyjmowania wody ma negatywne skutki dla naszego organizmu. Zbyt mała ilość płynów prowadzi do przesuszenia skóry i odwodnienia organizmu. Zbyt duża ilość wody negatywnie wypływa na nasze nerki, które nie potrafią poradzić sobie z tak dużą ilością materiału do przetworzenia. Jeżeli odczuwasz nadmierne pragnienie, skontaktuj się z lekarzem. Może być to symptomem choroby takiej jak np. cukrzyca.

Dlaczego nie powinniśmy stawiać szklanki z wodą przy łóżku? Nie, nie ze względu na to, że moglibyśmy ją niechcący stracić. Powód jest znacznie groźniejszy. Chodzi o nasze zdrowie.

Szklanka wody. Screen: Dobre wiadomości
Szklanka wody. Screen: Dobre wiadomości
Szklanka wody. Screen: Jest pozytywnie

Jak wyjaśnia Dr n. Med. Marc Leavey z Mercy Medical Center w Massachusetts, picie wody, która już od kilku godzin stała obok naszego łóżka, może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. W szklance z wodą, która stoi już kilka godzin może osadzać się kurz oraz inne zanieczyszczenia. Dotyczy to także wody butelkowanej. Woda, która stoi obok naszego łóżka i jest zamknięta, okazuje się być idealnym siedliskiem dla bakterii.

Przypomnij sobie o… PRZYJAŹŃ NIE ZNA GRANIC. DOWODEM NA TO JEST TA WSPANIAŁA DWÓJKA