Zadbany samochód przyciąga wzrok. Co więcej: regularne konserwowanie jego walorów przyczynia się do utrzymania jego wartości. Dotyczy to w szczególności kabiny pasażerskiej i siedzeń samochodowych, które narażone są na wiele czynników wynikających z codziennego użytkowania. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwym sposobie czyszczenia foteli samochodowych oraz o tym, jakie naturalne sposoby sprawią, ze pozbędziesz się uciążliwych zabrudzeń.

Jak czyścić tapicerkę samochodową?

W przypadku prania foteli samochodowych obowiązują podobne zasady, co w przypadku sofy, które różnią się miedzy sobą w zależności od rodzaju materiału i plam.

Codzienne plamy na siedzeniach tkaninowych można bardzo łatwo usunąć. Często wystarczy użycie produktów, które znajdują się w posiadaniu każdego gospodarstwa domowego, takich jak pianka do golenia lub uniwersalny środek czyszczący z supermarketu. Wystarczy nałożyć go na plamę i delikatnie potrzeć szczotką. Pamiętaj, by uniknąć silnego tarcia, który może uszkodzić obicie foteli.

Jak wyczyścić fotele przy pomocy wody gazowanej?

W sieci można znaleźć mnóstwo ciekawych sposób pomagających w czyszczeniu tapicerki samochodowej. Jednym z nich jest przepis, który w swoim składzie zawiera… wodę gazowaną! Podobno to prawdziwa rewelacja!

ocet i woda. screen: YouTube
ocet i woda. screen: YouTube
ocet i woda. screen: YouTube

Środek piorący do tapicerki:

kubek octu

kubek wody gazowanej

około pół kubka płynu do mycia naczyń.

Wszystkie składniki należy wymieszać i przelać do buteleczki z atomizerem i spryskać fotele samochodowe. To wszystko!

Czyszczenie tapicerki. Screen: YouTube
Czyszczenie tapicerki. Screen: YouTube
Czyszczenie tapicerki. Screen: YouTube

Przypomnij sobie o… WZRUSZAJĄCY ŚLUB, KTÓRY POKAZAŁ, ŻE NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE. PO OBEJRZENIU NAGRANIA ŁZY SAME CISNĄ SIĘ DO OCZU

Jak informował portal Życie: UCZESTNICZKA „SANATORIUM MIŁOŚCI” JEST POWAŻNIE CHORA. CO JEJ DOLEGA