Pewien duchowny nie mógł powstrzymać się od komentarza, gdy ujrzał, co działo się podczas procesji w Boże Ciało. Polacy nie zgadzają się z jego opinią, która wywołała wiele negatywnych komentarzy. Co takiego powiedział?

Ksiądz skrytykował procesję w Boże Ciało

Duchowny swoim komentarzem wywołał lawinę odpowiedzi internautów, którzy byli zbulwersowani jego słowami. Ksiądz był świadkiem procesji, która odbywała się w Boże Ciało, i podzielił się własnymi przemyśleniami w sieci.

Boże Ciało. Źródło: chmielnik.com
Boże Ciało. Źródło: chmielnik.com
Boże Ciało. Źródło: chmielnik.com

Ksiądz Daniel Wachowiak wysnuł spostrzeżenia, które dla części Polaków były słuszne – ci z zaangażowaniem poparli słowa duchownego. Jednak inni stanowczo zaprotestowali i zauważyli, że nie miało miejsca nic nietypowego.

- W pewnej poznańskiej parafii, do dziewczynek sypiących na procesji kwiatki, jedna z matek przyprowadziła swojego małego synka, dała mu koszyczek i chłopczyk rzucał kwiaty. Pozwólcie, że nie skomentuję – tak opisał sytuację ksiądz Daniel Wachowiak na swoim Twitterze.

Część internautów poparła duchownego, uznając, że ma w pełni rację, a sypanie kwiatków jest rzeczą, którą powinny robić tylko dziewczynki. Jednak inne osoby zaznaczyły, że to tylko dziecko i nie ma nic złego w tym, że chłopczyk miał ochotę towarzyszyć innym dzieciom w rzucaniu kwiatów.

Boże Ciało. Źródło: e-legnickie.pl
Boże Ciało. Źródło: e-legnickie.pl
Boże Ciało. Źródło: e-legnickie.pl

- Powiedział dorosły mężczyzna chodzący na co dzień w sukience. Proszę księdza, jestem pewien że księdza parafianie mają poważniejsze problemy niż płeć dziecka sypiącego kwiatki – skomentował jeden z oburzonych internautów, który nie podzielał opinii księdza.

Niektórzy wyrażają pełne poparcie dla słów księdza, jednak większość komentarzy, z jakimi spotkał się jego wpis na Twitterze, to ostra krytyka. Szczególnie dlatego, że dzieci są tylko dziećmi, a dopóki ich zachowanie nie sprawia nikomu krzywdy, nie powinno być w ten sposób komentowane.

Być może ksiądz po przeczytaniu komentarzy innych internautów przemyślał swoją reakcję oraz całą sytuację i zauważył, że nikomu nie stało się nic złego, a chłopiec chciał po prostu pomóc w procesji, przy okazji dobrze się bawiąc.

Przypomnij sobie o… CZY W ŻYCIU KUBY WOJEWÓDZKIEGO POJAWIŁA SIĘ KOLEJNA KOBIETA, KTÓRA ZAWRÓCIŁA MU W GŁOWIE? KRÓL TVN OPUBLIKOWAŁ TAJEMNICZE ZDJĘCIE

Jak informował portal Życie: GODZINY DLA SENIORÓW JUŻ NIEBAWEM ZOSTANĄ ZLIKWIDOWANE. PIOTR MULLER I JADWIGA EMILEWICZ POTWIERDZILI DATĘ

Portal Życie pisał również o… KRZYSZTOF RUTKOWSKI ROZWIAŁ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI. DETEKTYW UJAWNIŁ, CZY ZAANGAŻUJE SIĘ W SPRAWĘ ZAGINIĘCIA KACPERKA