Niedługo po wybuchu pandemii koronawirusa wprowadzono wiele ograniczeń, które miały za zadanie pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Niektóre spotykały się z całkowitym zrozumieniem Polaków, inne były – a niekiedy nadal są – kwestionowane.

Jedną z zasad, które miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa, było wprowadzenie godzin dla seniorów. Miało ono pozwolić osobom starszym na uniknięcie kolejek, które tworzyły się przed sklepami ze względu na ograniczenie liczby klientów, którzy mogli znajdować się jednocześnie w środku, a także skrócenie czasu robienia przez nie zakupów.

Choć cel był słuszny, Polacy bardzo szybko zaczęli zauważać wady tego rozwiązania – nie wszyscy seniorzy byli w stanie zrobić zakupy między 10 a 12, wielu z nich wciąż pojawiało się w sklepach w innych godzinach. Ponadto nikt poniżej 65 roku życia nie mógł udać się po sprawunki w tym przedziale czasowym.

Godziny dla seniorów będą zlikwidowane. Źródło: wp.pl
Godziny dla seniorów będą zlikwidowane. Źródło: wp.pl
Godziny dla seniorów będą zlikwidowane. Źródło: wp.pl

Apelowano o zniesienie godzin dla seniorów lub choć przesunięcie je, by były bardziej dogodne dla wszystkich, jednak bezskutecznie. Jak się okazuje, już niedługo problem zniknie.

Likwidacja godzin dla seniorów

Polacy ucieszą się z faktu, że godziny dla seniorów już niebawem będą tylko wspomnieniem. Były one bowiem przyczyną wielu kłótni, a fakt, że w weekendy obowiązek ten został zniesiony, nie był wielką ulgą – niektórzy chcieli zrobić zakupy tuż przed pracą lub po zakończeniu jej, ale ze względu na przepisy musieli czekać aż do po 12:00.

Godziny dla seniorów będą zlikwidowane. Źródło: dziennikzachodni.pl
Godziny dla seniorów będą zlikwidowane. Źródło: dziennikzachodni.pl
Godziny dla seniorów będą zlikwidowane. Źródło: dziennikzachodni.pl

Co więcej, często między 10 a 12 sklepy świeciły pustkami, zaś w godzinach popołudniowych oraz wieczornych w długich kolejkach ustawiali się nie tylko młodsi, ale także seniorzy, którzy nie byli w stanie wcześniej dotrzeć na zakupy.

Jak podała do informacji minister rozwoju i wicepremier Jadwiga Emilewicz, a potwierdził rzecznik rządu Piotr Muller, godziny dla seniorów będą zniesione, gdy otwarte zostaną galerie handlowe – 4 maja 2020 roku.

Przypomnij sobie o… CZY W ŻYCIU KUBY WOJEWÓDZKIEGO POJAWIŁA SIĘ KOLEJNA KOBIETA, KTÓRA ZAWRÓCIŁA MU W GŁOWIE? KRÓL TVN OPUBLIKOWAŁ TAJEMNICZE ZDJĘCIE

Jak informował portal Życie: OCALONE Z AUSTRALIJSKICH POŻARÓW KOALE WRACAJĄ DO SWOICH DOMÓW. SPECJALIŚCI WYMYŚLILI, JAK KONTROLOWAĆ, CZY PORADZĄ SOBIE Z POWROTEM NA WOLNOŚCI

Portal Życie pisał również o… JAK SKUTECZNIE UNIKAĆ KLESZCZY I CO ZROBIĆ, GDY DOJDZIE DO UKĄSZENIA? PORADY, KTÓRE MOGĄ NAM URATOWAĆ ŻYCIE