Heroiczna walka pracowników polskiej służby zdrowia jest doceniana nie tylko przez chorych, ale także wszystkich Polaków, którzy śledzą sytuację w kraju związaną z koronawirusem. Co jakiś czas organizowane są akcje, które są formą podziękowania medykom za ich pracę.

Teraz, w długi weekend majowy, jak co roku planowano wiele atrakcji dla zainteresowanych turystów. Niestety, przed kilkoma miesiącami nasza rzeczywistość zmieniła się na tyle, że wszystkie plany legły w gruzach – trzeba było odwołać wszelkie masowe imprezy i festiwale, a i wyjazdy w celach wypoczynkowych możliwe są tylko na własne posiadłości, ponieważ działalność miejsc noclegowych jest jeszcze zakazana.

Zamek Książ w Wałbrzychu. Źródło: tvn24.pl
Zamek Książ w Wałbrzychu. Źródło: tvn24.pl
Zamek Książ w Wałbrzychu. Źródło: tvn24.pl

Piękne podziękowanie dla medyków na Zamku Książ

Zamek Książ w Wałbrzychu co roku organizował Festiwal Kwiatów i Sztuki. Po zeszłorocznej edycji wydarzenia nic nie wskazywało, że sytuacja tak drastycznie się zmieni, dlatego zaplanowano, że 30 kwietnia 2020 roku będzie mieć miejsce XXXII festiwal.

Niestety, w tym roku okazało się to niemożliwe. Organizatorzy odwołali wydarzenie, które cieszyło się od zawsze sporym zainteresowaniem. Jednak kwiaty były obecne na terenie Zamku Książ.

Zamiast wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczyłyby dziesiątki florystów, zorganizowano piękne podziękowania dla polskich medyków. Do realizacji pomysłu przydały się właśnie kwiaty.

Zamek Książ w Wałbrzychu. Źródło: tvn24.pl
Zamek Książ w Wałbrzychu. Źródło: tvn24.pl
Zamek Książ w Wałbrzychu. Źródło: tvn24.pl

W dawnej rezydencji Hochbergów pojawiły się trzy przepiękne serca oraz napis „Dziękujemy”, który ułożono z pelargonii oraz begonii. Tak piękne wyrazy podziękowań wywołały masę emocji wśród Polaków.

- Tym symbolicznym gestem chcieliśmy wyrazić nasze uznanie dla wyjątkowego poświecenia i ciężkiej pracy personelu medycznego, który jest codziennie na linii frontu walki w pandemią – wyjaśniła prezes Zamku Książ, Anna Żabska.

Potwierdzono już, że Festiwal Kwiatów i Sztuki odbędzie się w innym, bezpieczniejszym terminie. Na razie – ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację – nie wyznaczono jeszcze daty wydarzenia.

Przypomnij sobie o… CZY W ŻYCIU KUBY WOJEWÓDZKIEGO POJAWIŁA SIĘ KOLEJNA KOBIETA, KTÓRA ZAWRÓCIŁA MU W GŁOWIE? KRÓL TVN OPUBLIKOWAŁ TAJEMNICZE ZDJĘCIE

Jak informował portal Życie: OCALONE Z AUSTRALIJSKICH POŻARÓW KOALE WRACAJĄ DO SWOICH DOMÓW. SPECJALIŚCI WYMYŚLILI, JAK KONTROLOWAĆ, CZY PORADZĄ SOBIE Z POWROTEM NA WOLNOŚCI

Portal Życie pisał również o… JAK SKUTECZNIE UNIKAĆ KLESZCZY I CO ZROBIĆ, GDY DOJDZIE DO UKĄSZENIA? PORADY, KTÓRE MOGĄ NAM URATOWAĆ ŻYCIE