Jednym z najpopularniejszych kwiatów, które możemy spotkać w naszych domach jest Anturium. Mimo popularności tej rośliny nie każdy wie jak on ją dbać. Na szczęście przychodzimy z pomocą. Przeczytaj, by dowiedzieć się jak dbać o Anturium.

Jak wyhodować Anturium?

Anturium jest rośliną, która posiada wiele podgatunków. Większość z nich nie nadaje się do kodowania ich domach. Aby móc je wyhodować potrzebne jest bardzo wysoka wilgotność powietrza i równie wysoka temperatura otoczenia. Dlatego też najlepiej postawić na rośliny, które posiadają nie ozdobne kwiaty a liście.

Najlepszym podłoże dla tej rośliny okazuje się być mieszanka z ziemi liściowej, kawałków rozkładającego się drewna, torfu czy kompostu. Specjalną ziemię do rośliny możemy zakupić w sklepie ogrodniczym.

Rośliny te są bardzo wymagające. Powinny znaleźć się na jasnym i ciepłym stanowisku, które nie jest przesadnie wystawiony na słońce. Anturium nie lubi także częstego wietrzenia pomieszczeń. A dodatkowo gleba, w której znajdują się korzenie rośliny musi mieć stałą wilgotność.

Ważna jest odpowiednia pielęgnacja

Oprócz częstego podlewania kwiaty te lubią także zraszanie liści. Woda, który używamy do zraszania powinna być przygotowana i niezbyt zimna. Najlepiej sprawdzi się ta o temperaturze pokojowej. W żadnym wypadku nie wolno zraszać kwiatostanów! Kiedy to zrobimy a naszych kwiatach pokażą się nie estetyczne brązowe plamy. 

Temperatura, w której rośnie nasz kwiat, nie powinna zejść poniżej 22°C w dzień oraz 16 w nocy. Należy także pamiętać o tym, że roślina w okresie od jesieni do początku zimy znajduje się w spoczynku. Nie powinno się wtedy zbyt obficie podlewać kwiatu czy zraszać go. 

Przypomnij sobie o… ADRIANA KALSKA I MIKOŁAJ ROZNERSKI TRZYMAJĄ SIĘ NA DYSTANS. KORONAWIRUS MOCNO ZMIENIŁ ICH RELACJĘ

Jak informował portal Życie: ZENEK MARTYNIUK DRŻY O ZDROWIE MAMY. ŚWIĘTA SPĘDZĄ OSOBNO