Pleśń w domu jest nie tylko nieestetyczna, ale również bardzo szkodliwa dla naszego organizmu. Często jednak równie szkodliwe są chemiczne preparaty do jej zwalczania. Warto więc wziąć pod lupę domowy, niezawodny sposób.

Jak poradzić sobie z pleśnią?

Usuwanie pleśni często jest bardzo kosztowne i czasochłonne. Preparaty oferowane w sklepach są drogie i nieskuteczne. Zdarza się również, że ich składy pozostawiają wiele do życzenia i w momencie ich użycia najlepiej nie przebywać w danym pomieszczeniu.

Co zrobić jednak, gdy nie mamy gdzie się przenieść na czas walki z pleśnią? Wtedy najlepiej skorzystać z niezawodnych, domowych sposobów. Z pomocą wówczas przychodzi składnik, który każdy z nas ma w kuchni - czyli nic innego niż soda oczyszczona!

Wystarczy odrobinę sody wetrzeć w zagrzybione miejsce, najlepiej przy użyciu szczoteczki. Taki domowy preparat należy zostawić na kilka godzin. Bakteriobójcze właściwości sody skutecznie poradzą sobie z zabrudzeniami.

Dla uzyskania lepszego efektu warto tę czynność powtarzać. Co istotne, soda nie jest szkodliwa dla naszego organizmu, więc można ją stosować bez najmniejszych obaw o nasze zdrowie.

Na pomoc przychodzi nie tylko soda oczyszczona...

Świetnym sposobem na pozbycie się pleśni okazuje się użycie olejku z drzewa herbacianego. Aby usunąć pleśni przy pomocy olejku należy wymieszać dwie łyżeczki ekstraktu z drzewa herbacianego z dwiema szklankami wody. Mieszankę należy przelać do butelki z atomizerem. Mieszanką olejku z drzewa herbacianego i wody psiknij miejsce objęte pleśnią. Po tym, jak spryskasz plamy pleśni przygotowaną substancją, należy przetrzeć miejsce suchą szmatka. Pleśń zniknie na dobre.