Czasami zdarza się, że niespodziewanie odwiedzają nas goście. Wtedy zastanawiamy się, co moglibyśmy przyrządzić, by ich zadowolić.

Nierzadko zapasy w naszej kuchni są niewielkie, wtedy trzeba sporo się nagimnastykować, by przygotować coś szybkiego i smacznego, co zasmakuje nam oraz innym.

Mamy prosty pomysł na sałatkę ze składników, które zwykle ma się w domu, a jej przyrządzenie to kwestia raptem kilku minut. Z pewnością zdoła usatysfakcjonować nas i naszych gości.

Szybka sałatka z trzech składników

Składniki:

  • zupka chińska (najlepszy będzie rosół),
  • 200 g szynki konserwowej,
  • 1 puszka kukurydzy,
  • majonez
  • opcjonalnie: 1 por.

Lista składników jest bardzo krótka. Oczywiście, można dodać również innych warzyw i wzbogacić to danie, jednak jego podstawą jest zupka chińska, a szczególnie przyprawy do tego dania.

Jak przygotować trzyskładnikową sałatkę?

Na początek pokroić szynkę w kostkę – może być drobna lub większa, według upodobań. Zamiast szynki można wybrać smażonego kurczaka albo kabanosy, zaś w opcji wegetariańskiej warto spróbować podsmażonego i doprawionego tofu. Szynka zaś nie powinna być podsmażana.

W kolejnym kroku osoby, które przyrządzają sałatkę w wersji z porem, powinny pokroić go w piórka. Później należy naszykować miskę, wrzucić do niej szynkę oraz odsączoną kukurydzę.

W przypadku wersji sałatki z szynką – wymieszać składniki, by zlepiona kostka rozłączyła się. Pokrojonego pora dorzucić do wrzącej wody i poczekać kilka minut, później odcedzić i wrzucić do miski.

Następnie przygotować zupkę chińską według przepisu – rozkruszyć makaron, umieścić go w osobnym naczyniu, wsypać przyprawy oraz zalać wrzącą wodą. Po kilku minutach odcedzić makaron i wrzucić do miski ze składnikami.

Dodać jeszcze dwie łyżki majonezu i wymieszać. Sałatka jest już gotowa!

Warto odstawić ją na 30 minut do lodówki – nabierze jeszcze lepszego smaku.

Przypomnij sobie o… NIEUCZCIWE PRAKTYKI SPRZEDAWCÓW. JAK SKLEPY PRÓBUJĄ ZAROBIĆ NA KORONAWIRUSIE

Jak informował portal Życie: FILIP CHAJZER POKAZAŁ NAGRANIE. TO, CO POKAZAŁ JEST BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE

Portal Życie pisał również o… PROBOSZCZ ZORGANIZOWAŁ REKOLEKCJE MIMO PANUJĄCEJ PANDEMII KORONAWIRUSA. „LUDZIE CHODZĄ, BO BOJĄ SIĘ MU POSTAWIĆ”